Izolacja balkonu - płyta balkonowa

Izolacja balkonu - płyta balkonowa

Na rynku pojawiła się płyta budowlana BA Balco GP z polistyrenu. Produkt ten ma szansę stać się rozsądną alternatywą dla tradycyjnych hydroizolacji i obróbek, które stosuje się na balkonach i tarasach.

płyta balkonowaBalkon i taras to elementy konstrukcji budynku, które ze względu na swoją lokalizację są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Brak odpowiedniej izolacji lub jej nieodpowiednie wykonanie może spowodować szybkie zniszczenie okładziny ceramicznej. Płyty budowlane Wedi BA Balco pozwalają rozwiązać ten problem, skutecznie zabezpieczając powierzchnię balkonu.  Jest to możliwe dzięki temu, że nowa płyta Wedi ma spadek, który umożliwia odprowadzanie wody.

Balkonowa płyta Wedi jest zbudowana z ekstradurowanej sztywnej pianki polistyrenowej, dodatkowo z obu stron pokrytej specjalną zaprawą i zbrojonej szklaną tkaniną. Dzięki temu płyta jest nienasiąkliwa, trwała i jednocześnie bardzo łatwa w obróbce. Zapewnia równocześnie lekkość konstrukcji i stanowi bezpośrednią powierzchnię do układania płytek. Nadaje się do stosowania na prawie wszystkich twardych, a także problematycznych podłożach balkonowych - zarówno w nowych budynkach, jak i tych wymagających renowacji.

Dzięki płytom BA Balco GP, możliwe jest wykonanie odpływu także na już istniejącym podłożu. Dostępne są płyty ze spadkiem z 38 na 20 mm i z 50 na 38 mm. Po uszczelnieniu styków płyt, nadają się one bezpośrednio - bez żadnych dodatkowych działań - do układania na nich płytek. Płyty BA Balco GP są skonstruowane w ten sposób, że przy użyciu dwóch płyt możliwe jest wykonanie spadku posadzki na balkonie o głębokości 2 m.

System Wedi BA Balco składa się z całej grupy produktów przeznaczonych do przygotowania podłoża balkonu pod ułożenie płytek ceramicznych. Oprócz płyt BA Balco o grubościach - 10, 20 i 50 mm oraz BA Balco GP 38/20, 50/38 - w ofercie znajduje się specjalny zestaw uszczelniający, środki chemiczne oraz profile ze stali nierdzewnej. Dzięki BA Balco można uzyskać trwałe powierzchnie tarasów i balkonów, które przez długie lata zachowają swoje walory technologiczne i estetyczne.

Oceń artykuł
4,09 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Wedi

Polecamy Ci również

Zobacz także