Isover dla Ziemi

Saint-Gobain Isover Polska, producent naturalnych, zdrowych, komfortowych materiałów z wełny mineralnej aktywnie wspiera działania na rzecz ochrony środowiska. Tym razem zaangażował się w organizację śląskiej edycji wystawy "Ziemia z Nieba", prezentującej zdjęcia słynnego francuskiego fotografika Yanna Arthusa-Bertranda.

Wernisaż zabrzańskiej wystawy odbył się 4 września na skwerze przy Placu Teatralnym. W Zabrzu, podobnie jak w Warszawie, w Krakowie, Poznaniu i na całym świecie, fotografie Yanna Arthus-Bertranda przyciągają tłumy zwiedzających od rana do wieczora, a z towarzyszącego jej programu edukacyjnego już wyraziło chęć skorzystania ponad sto grup zorganizowanych (między innymi szkół i przedszkoli). Po raz kolejny potwierdza się, że na początku trzeciego tysiąclecia Yann Arthus-Bartrand swą wyjątkową ekspozycją wzbudza głęboką refleksję nad otaczającym nas światem.

Isover dla Ziemi - zdjęcie 1Isover dla Ziemi - zdjęcie 2
Isover dla Ziemi - zdjęcie 3Isover dla Ziemi - zdjęcie 4

Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak "przyziemne" produkty - powstające z ziemi, bo z piasku i wulkanicznych skał - mówi Katarzyna Krakowczyk, kierownik ds. komunikacji S-GIP. A najważniejsze, że ich zastosowanie ogranicza zużycie energii czyli również emisję CO2 do atmosfery. Im większa świadomość takiego efektu izolacji, tym większe szanse na podziwianie piękna Planety.

Organizator wystawy, agencja Światowid, szacuje, że to największe przedsięwzięcie w historii fotografii na świecie, obejrzy na Śląsku co najmniej 350 tysięcy osób. Wystawę można oglądać codziennie. W listopadzie zdjęcia zostaną przeniesione do sąsiadującej z zabrzańskim skwerem XIX wiecznej, zabytkowej hali Huty Zabrze. Śląską edycję zakończy internetowy konkurs.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Isover Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także