Innowacyjna wełna mineralna

Firma Knauf Insulation wprowadza do sprzedaży naturalną wełnę mineralną nowej generacji, wyprodukowaną przy użyciu innowacyjnej ECOSE® Technology.

Nowa, naturalna wełna mineralna różni się od tradycyjnych materiałów izolacyjnych - jest wytwarzana przy wykorzystaniu opatentowanej, wolnej od formaldehydu technologii łączenia włókien. Innowacyjna technologia bazuje na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancji chemicznych.

innowacyjna wełna mineralna

Wełna mineralna nowej generacji w ECOSE® Technology w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną zapewnia lepszą jakość powietrza wewnętrznego oraz poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których jest zastosowana.

Czym jest ECOSE® Technology?
ECOSE® Technology to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia łączenia włókien, bazująca na naturalnych komponentach, wykorzystująca szybko odnawialne surowce zamiast ropopochodnych substancji chemicznych. Nowa technologia przyczynia się do obniżenia energii skumulowanej produktu i spełnia wysokie wymagania zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

nowa wełna mineralnaNaturalne korzyści
Izolacja z wełny mineralnej w ECOSE® Technology jest wygodna w montażu: miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa w obróbce. Ma doskonałą charakterystykę środowiskową, a ponadto przyczynia się do poprawy jakości powietrza wewnątrz budynków, w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną. Co więcej, zachowuje wszystkie zalety tradycyjnej wełny mineralnej - ma doskonałe parametry techniczne w zakresie izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przeciwpożarowej oraz paroprzepuszczalności.

Naturalnie brązowa
Wełna mineralna w ECOSE® Technology wyróżnia się naturalnym wyglądem. W wyniku zastosowania innowacyjnego spoiwa powstaje izolacja o naturalnie brązowym kolorze bez dodatku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających. Opakowanie wełny mineralnej jest transparentne, dzięki czemu widoczna jest naturalna barwa produktu.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Knauf Insulation

Polecamy Ci również

Zobacz także