Hydroizolacja balkonów i tarasów - przewodnik wykonawstwa

7
Hydroizolacja balkonów i tarasów - przewodnik wykonawstwa

Etap III – układanie żywicy, hydroizolacja właściwa

Potrzebne narzędzia: pędzle o różnej szerokości, wałki welurowe, szpachelki o różnej szerokości, nóż do tapet, nożyczki, plastikowa kuweta na żywice, duży śrubokręt, czysta bawełniana szmata, rozpuszczalnik do odtłuszczenia, wiertarka z mieszadłem do żywicy,

1. Przed przystąpieniem do układania pierwszej warstwy żywicy należy sprawdzić czy podłoże jest suche. Jeśli na grunt spadł deszcz lub nastąpiło jego zaroszenie, należy suchą szmatą wytrzeć powierzchnie, a następnie inną, nową szmatą, nasączoną rozpuszczalnikiem DILLUANT V, przemyć całą powierzchnię w celu przyspieszenia odparowywania wilgoci z powierzchni.

2. Po upewnieniu się, że warunki zostały spełnione układamy pierwszą warstwę żywicy ALSAN 400. Zużycie dla pierwszej i drugiej warstwy wynosi ok. 700 g/m² na jedną warstwę. Czas schnięcia jednej warstwy wynosi ok. 12h i może być zmienny w zależności od warunków atmosferycznych.

 pierwsza warstwa hydroizolacji właściwej – ALSAN 400

3. Drugą warstwę układamy dopiero kolejnego dnia po wykonaniu kroków jak w pkt. 1 tego etapu

stolarka okienna w dwóch warstwach żywicystolarka okienna - dwie warstwy żywicy

naroże w dwóch warstwach żywicy ALSAN 400odwodnienie liniowe w dwóch warstwach żywicy ALSAN 400

4. Następnym etapem, ostatnim przed położeniem gresu, jest wykonanie warstwy kontaktowej z piasku kwarcowego (zalecamy piasek drobnoziarnisty o frakcji ok. 0,8 – 1,0 mm). Weryfikujemy podłoże jak przy wcześniejszych warstwach, układamy żywicę ALSAN 400 o zużyciu ok. 250 – 300 g/m² (większa frakcja piasku wymaga większej ilości żywicy), zasypujemy piaskiem kwarcowym – zużycie ok. 1,5 kg/m². Następnego dnia zmiatamy luźną frakcję piasku i możemy przystąpić do układania płytek.

warstwa kontaktowa w systemie z piasku kwarcowego

 taras po położeniu gresutaras po zakończeniu prac

Oceń artykuł
3,71 / 14 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także