Grunty pod kleje Artelit

Firma Selena wprowadziła na rynek nowości w grupie produktów Artelit. Są to dwa rodzaje gruntów pod kleje Artelit: grunt poliuretanowy PB-140 oraz grunt rozpuszczalnikowy RB-110.

grunty pod kleje

Grunt poliuretanowy Artelit PB-140
Służy do wzmocnienia podłoży porowatych oraz przygotowania podłoży pod klej poliuretanowy do parkietu Artelit. Jednocześnie tworzy przeciwwilgociową izolację zarówno na powierzchniach nasiąkliwych, jak i nienasiąkliwych. Jest wodoodporny i wiąże kurz.
Grunt poliuretanowy Artelit PB-140 nanosimy pędzlem lub wałkiem. Grunt powinien być całkowicie wchłonięty bez tworzenia się błony powierzchniowej. Nie wymaga rozcieńczenia.

Grunt rozpuszczalnikowy Artelit RB-110
Przeznaczony szczególnie do gruntowania podłoży pod klej kauczukowy do parkietów Artelit RB-110, ale również do gruntowania innych podłoży wsiąkliwych i niewsiąkliwych oraz podłoży mineralnych. Wzmacnia powierzchnie porowate i tworzy doskonałą izolację przeciwwilgociową.
Po zastosowaniu tworzy wodoodporną, wiążącą kurz powłokę. Nie powoduje przebarwień drewna.
Grunt rozpuszczalnikowy Artelit RB-110  nanosimy pędzlem lub wałkiem. Po nałożeniu pozostawiamy do wyschnięcia. W zależności od warunków przesychania preparatu (temperatury, wilgotności podłoża) dalsze prace można kontynuować po upływie 6-12 godzin. Grunt nie wymaga rozcieńczania. 
Oba grunty przeznaczone są do stosowania na zewnątrz i wewnątrz, na różnego rodzaju podłożach: betonie, wylewkach samopoziomujących czy zaprawie cementowej. Charakteryzują się wysoką wydajnością oraz szerokim zakresem zastosowania.
Podłoże pod grunty musi być mocne, suche, wolne od rys i spękań. Należy usunąć wszystkie oddzielające się warstwy oraz oczyścić powierzchnie pylące.

Dane techniczne

  Grunt poliuretanowy Artelit PB-140 Grunt rozpuszczalnikowy Artelit RB-110
Skład żywice poliuretanowe,  rozpuszczalniki
organiczne
żywice węglowodorowe,
rozpuszczalniki
Kolor brązowy czerwony
Nanoszenie pędzlem lub wałkiem pędzlem lub wałkiem
Temperatura 10-25ºC 10-25ºC
Czas schnięcia 24 godziny 6-12 godzin
Wydajność 0,2-0,5 l/m² 0,2-0,5 l/m²
Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Selena

Polecamy Ci również

Zobacz także