Gładź Uniglatt

Na rynku pojawiła się nowa gładź gipsowa Knauf Uniglatt, sucha mieszanka na bazie gipsu syntetycznego z dodatkiem środków modyfikujących. Uniglatt jest łatwy w obróbce z uwagi na elastyczność, wydłużony czas wiązania oraz dobrą przyczepność.

gładź gipsowa

Może być stosowany do wygładzania rozmaitych powierzchni: tynków cementowo-wapiennych, tynków gipsowych, ścian z gładkiego betonu prefabrykowanego oraz do szpachlowania całopowierzchniowego ścian wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.
Przed przystąpieniem do nakładania Uniglatt’u należy przygotować podłoże. Powinno ono być suche i czyste. Zaleca się zastosowanie środka gruntującego Tiefengrund w przypadku tynków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych lub Betokontakt w przypadku betonu. Tynki cementowe i cementowo-wapienne nie wymagają gruntowania.

Przygotowanie produktu jest bardzo proste.  Mieszankę wsypujemy powoli do wody (ok. 11 l na 20 kg), odczekujemy 3-5 minut, a następnie mieszamy mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej masy o konsystencji gęstej śmietany. Tak przygotowany produkt należy zużyć w ciągu około 60 minut. Zaprawę naciąga się równomiernie za pomocą nierdzewnej pacy na grubość do 3 mm, silnie dociskając do podłoża. Po całkowitym wyschnięciu zaprawy po około 24 godzinach od jej nałożenia przystępujemy do nakładania następnej warstwy. Powierzchnie wyrównane przy pomocy Uniglatt’u szlifujemy po całkowitym wyschnięciu ostatniej warstwy.
Podczas wysychania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację i przewietrzanie pomieszczeń.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Knauf

Polecamy Ci również

Zobacz także