Folia w płynie pod płytki

Nowa folia izolacyjna w płynie przeznaczona jest do ochrony powierzchni narażonych na długotrwałe i systematyczne działanie wody i pary wodnej. Wraz ze specjalną taśmą folia tworzy niezawodny system ochrony przed wilgocią.

folia w płynie pod płytkiNajczęściej wykorzystywanym i chyba najbardziej funkcjonalnym sposobem na wykończenie kuchni lub łazienki jest wyłożenie ścian i posadzek płytkami ceramicznymi. W pomieszczeniach narażonych na zawilgocenie, a kuchnia i łazienka do takich należą, występują jednak strefy mokre, w których okładzina z płytek ceramicznych nie może być uznana za zabezpieczenie przeciwwilgociowe. Zarówno woda jaki i para wodna, przenikając przez fugę, może gromadzić się pod płytkami, powodując tym samym niszczenie okładziny.

Dlatego profesjonalna ochrona podłoża przed wodą jest niezmiernie ważna. Ochronę taką zapewniają m.in. folie w płynie.
Folię Ceresit Cl 51nakłada się za pomocą wałka lub pędzla. Dwie cienkie warstwy o grubości łącznie ok. 1 mm wystarczają w zupełności do prawidłowej izolacji powierzchni. Folia jest zatem ekonomiczna w użyciu. Opakowanie 5 kg wystarcza na pokrycie 4,6 metrów kwadratowych powierzchni przygotowywanej pod płytki ceramiczne. Możemy nałożyć ją prawie na każde podłoże: betonowe, jastrych cementowy (również grzejny), podłoże anhydrytowe, tradycyjne tynki, gips, mur, na pełną spoinę, płyty gipsowo-kartonowe, gipsowo – włóknowe czy podłogowe zaprawy wyrównujące.

Nowa cena, łatwa aplikacja, wydajność i poręczne 5 kg opakowanie to podstawowe zalety tego produktu, który od marca jest produkowany w Polsce, w henklowskich zakładach w Stąporkowie. Ceresit CL 51 wraz z taśmą Ceresit CL 152 tworzy niezawodny system ochrony naszych łazienek i kuchni przed wodą. 

Prawidłowa aplikacja
Przed nałożeniem folii należy upewnić się, że podłoże jest suche, zwarte, czyste i wolne od wszelkich substancji zmniejszających przyczepność. Powierzchnie pylące należy oczyścić szczotką i podobnie jak wszystkie podłoża nasiąkliwe zagruntować preparatem Ceresit CT 17. Nie rozcieńczoną folię Ceresit CL 51 nakłada się po 4 godzinach od gruntowania. Aby otrzymać wodoszczelne zabezpieczenie, konieczne jest nałożenie przynajmniej dwóch warstw powłoki uszczelniającej. Warstwy nanosimy krzyżowo. Pierwszą warstwę zawsze nakładamy za pomocą pędzla, przed aplikacją każdej kolejnej należy upewnić się, czy poprzednia jest już sucha. W narożach, w miejscach dylatacji, przejść rur i na krawędziach – powłokę uszczelniającą należy wzmocnić. Służy do tego taśma uszczelniająca Ceresit CL 152. Taśmę uszczelniającą należy wklejać w świeżą, pierwszą warstwę folii i przykryć drugą warstwą. Po około 12 godzinach od naniesienia drugiej warstwy izolacji, z powodzeniem można przystąpić do mocowania płytek ceramicznych. Tak wykonana okładzina z płytek ceramicznych jest wodoodporna.

Oceń artykuł
3,43 / 44 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Henkel

Polecamy Ci również

Zobacz także