Folia termoizolacyjna na dach

Folia termoizolacyjna na dach

Onduterm pełni rolę ekranu odbijającego energię cieplną, dzięki któremu zapewniona jest prawidłowa izolacja termiczna budynku i zabezpieczenie przed utratą ciepła zimą, jak i przegrzaniem latem.

Innowacyjny produkt w odróżnieniu od typowych izolacji termicznych chroni budynek przed utratą ciepła wykorzystując efekt odbicia promieniowania termicznego. Podstawą działania folii termoizolacyjnych jest odbicie promieniowania cieplnego od ekranu pokrytego powłoką niskoemisyjną.

folia termoizolacyjna na dach

Zastosowanie
Onduterm odbija od swojej powierzchni do 92% promieniowania cieplnego i jest w stanie wchłonąć jedynie 1% energii cieplnej. Promieniowanie podczerwone stanowi 90% całkowitego nośnika energii cieplnej w budynkach w lecie, oraz 75% całkowitego przenoszenia energii w zimie.

Onduterm może być stosowany jako:

  • samodzielna izolacja termiczna, w połączeniu ze szczelinami powietrznymi znajdującymi się z obu stron izolacji refleksyjnej,
  • w połączeniu z istniejącym ociepleniem jako dodatkowy czynnik wpływający na  poprawę warunków cieplnych,
  • jako paroizolacja lub wiatroizolacja.

Stosowanie termoizolacji Onduterm pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania  na energię nawet do 28%.

Parametry
Izolacje refleksyjne występują w postaci rulonów (powierzchnia rolki wynosi 15 m²), niewielka objętość mat usprawnia transport i znacznie obniża jego koszty. Materiał łatwo dopasowuje się do układanej powierzchni, jest antyalergiczny, odporny na wilgoć i kondensację. Nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Czas potrzebny do zamocowania jest krótszy niż tradycyjnych izolacji. Chroni budynki przed przegrzaniem latem, zapobiega utracie ciepła zimą. W przypadku kiedy wysokość krokwi lub rodzaj konstrukcji więźby dachowej nie pozwala na wykonanie izolacji termicznej zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów, możemy połączyć tradycyjną izolację termiczną z matą Onduterm. Taki układ pozwala na uzyskanie optymalnej powierzchni użytkowej adaptowanych pomieszczeń i prawidłowe parametry cieplne wokół okien połaciowych i na całym poddaszu. Montaż mat jest prosty, szybki i nie wymaga specjalistycznych narzędzi.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Onduline Materiały Budowlane

Polecamy Ci również

Zobacz także