Farba przeciw grzybom i pleśniom

Alergia stała się jednym z najpowszechniejszych schorzeń współczesnego świata. Bardzo często przyczyną reakcji alergicznych są pleśń oraz grzyby. We własnym mieszkaniu możemy bronić się przed nimi stosując m.in. specjalne farby.

farba przeciw grzybom i pleśniomNadmierna wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą stanowią idealnie środowisko dla rozwoju tych niezwykle groźnych mikroorganizmów. Aby uchronić ściany i sufity przed ich działaniem, należy użyć odpowiedniej farby. B.M. Polska, wyłączny dystrybutor produktów niemieckiej marki Bioni CS, proponuje Bioni Nature.

Bioni Nature to farba wewnętrzna o estetycznym matowym wykończeniu. Jest ona wynikiem współpracy specjalistów firmy Bioni CS z naukowcami z Fraunhofer Institute for Chemical Technology. Formuła farby bazuje na unikatowej kombinacji nowoczesnych nano-wypełniaczy, opracowanych w oparciu o cząsteczki nano-srebra. Dzięki temu powłoka farby gwarantuje trwałą i skuteczną ochronę przed grzybami i pleśnią. Ze względu na swoje właściwości farba szczególnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Poza wnętrzami mieszkalnymi polecana jest ona do miejsc, w których wymagane jest zachowanie podwyższonych standardów higieny, a więc hoteli, ośrodków SPA, czy zakładów produkujących wyroby spożywcze.

Farba jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Nie emituje szkodliwych związków, co zostało potwierdzone badaniami przeprowadzonymi w TUV Product und Environment Test Institute w Kolonii i przyznaniem jej certyfikatu TUV. Ponadto farba nie zawiera rozpuszczalników, zmiękczaczy, biocydów ani środków bakteriobójczych. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej.

Oferowana jest w opakowaniach 5 i 10 l.
Orientacyjna cena brutto: 85,40 zł/l.

Oceń artykuł
2,80 / 40 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: B.M. Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także