Farba fasadowa

Od rodzaju i jakości powłoki malarskiej zależy nie tylko wygląd świeżo pomalowanej elewacji, ale również jej trwałość podczas zmieniających się pór roku i kolejnych lat użytkowania domu.

farba elewacyjnaFarby elewacyjne mają za zadanie chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie i oczywiście zdobić elewację. O tym pierwszym warunku często zapominamy, a przecież to od niego zależy jak nasz dom będzie wyglądał przez następnie kilkanaście lat. Dlatego też, aby powłoki elewacyjne mogły spełniać swoje funkcje, należy dobrać farbę w zależności od rodzaju podłoża.

W przypadku popularnych w Polsce tynków cementowych, cementowo-wapiennych oraz betonu dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie wymalowań farbą akrylową, którą wyróżnia spoiwo z żywic akrylowych.

Przykładem takiego produktu jest JEDYNKA® FASADOWA. Tworzy ona matowe, elastyczne warstwy o bardzo dobrej odporności na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne, w tym na promieniowanie UV. Dzięki tym właściwościom pomalowane tą farbą ściany domu nie będą żółknąć ani blaknąć.

Ponadto produkt charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża, a porowatość jego powłoki zapewnia bardzo pożądaną mikrowentylację powierzchni, pozwalającą na oddychanie ścian budynku.farba fasadowa

JEDYNKA® FASADOWA dostępna jest w dwóch wersjach: farby białej – stanowiącej jednocześnie bazę do kolorowania w mieszalniku na 48 kolorów – i farby w 5 gotowych, popularnych kolorach: kremowym, cytrynowym, żółtym, morelowym i piaskowym. Atutem produktu jest bardzo dobra trwałość koloru oraz jego wysoka wydajność − do 8 m²/l. 

Pamiętaj, że...
...w naszym klimacie najlepiej malować jest elewację wiosną i jesienią, ponieważ zimą świeże tynki może uszkodzić mróz, natomiast latem intensywne słońce i wysoka temperatura zbyt szybko je wysuszą.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Tikkurila Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także