Fabryka styropianu Swisspor

Kosztem około 25 mln złotych powstaje w Pelplinie pod Gdańskiem kolejna fabryka styropianu. Uruchomienie linii produkcyjnych przewidziane jest na czerwiec 2008 roku. Zakład ma docelowo wytwarzać 350 - 400 tys. metrów sześciennych styropianu rocznie.

Czwarta fabryka firmy Swisspor Polska na północy kraju jest ostatnim elementem realizowanego od 6 lat planu budowy fabryk. Celem było zlokalizowanie zakładów w taki sposób, aby zapewnić:

  • optymalne koszty logistyczne przy dostawach do Klientów z całego obszaru Polski,
  • niskie koszty transportu przy dostawach do krajów sąsiednich,
  • skrócenie czasu dostaw.

Po wybudowaniu nowego zakładu, powstanie swoisty "romb logistyczny" fabryk rozlokowanych wzdłuż granic Polski: na północy - Pelplin, na zachodzie - Międzyrzecz, na południu - Chrzanów i na wschodzie – Janów Podlaski. Każda z fabryk znajduje się przy istniejącej lub planowanej autostradzie.

fabryki styropianu"Od roku 2000 sześciokrotnie zwiększyliśmy obroty firmy w Polsce. Nowa inwestycja jest owocem naszego dynamicznego rozwoju, dzięki któremu możemy ją sfinansować oraz naszej konsekwencji w realizowaniu ustalonej kilka lat temu strategii biznesowej. Rosnące wymagania jakościowe Klientów w połączeniu z zaostrzającą się konkurencją, preferują producentów, którzy potrafią obniżać koszty, przy utrzymaniu wysokiej jakości wyrobów. Strukturalna optymalizacja kosztów logistycznych poprzez optymalną lokalizację fabryk jest działaniem w tym kierunku. Tworzy trwałą i trudną do naśladowania przewagę konkurencyjną." – powiedział Jacek Szwoch, prezes firmy Swisspor Polska.

W związku z budową zakładu, Swisspor rozpoczął również rekrutację kadry zarządzającej oraz pracowników produkcyjnych.

Firma Swisspor (działająca od blisko 60 lat) -  jest międzynarodowym producentem materiałów termo- i hydroizolacyjnych. W Polsce firma jest obecna od 1999 roku. Ma trzy fabryki styropianu  i jedną fabrykę  pap termozgrzewalnych. Nowa, czwarta fabryka styropianu będzie pierwszą inwestycją typu "green field", jaką Swisspor prowadzi w Polsce.

 

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Swisspor Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także