Fabryka BASF w Śremie

W roku 2008 BASF, dział Chemii Budowlanej, zainwestuje kilka milionów euro w budowę fabryki zapraw suchych w Śremie koło Poznania.

W zakładzie tym będą produkowane zaprawy do spoinowania i kleje do płytek z ceramiki i kamienia naturalnego, a także kleje budowlane do energooszczędnych systemów ociepleniowych w budynkach oraz jastrychy i inne wyroby proszkowe. Roczna wydajność będzie wynosiła 45 000 ton. W fabryce w Śremie znajdzie zatrudnienie 40 pracowników.

ocieplenie budynkuBASF ma już zakład produkcyjny w Polsce - w Myślenicach koło Krakowa produkowane są dodatki do betonu. "Branża budowlana w Polsce naprawdę się rozwija", mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska. "W roku 2006 BASF przejął, w ramach globalnej umowy również w Polsce, dział chemii budowlanej firmy Degussa. Teraz robimy kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Zakład ten będzie dostarczał dostosowane do potrzeb klientów produkty chemiczne na rynek, którego potencjał wciąż rośnie.  Jestem dumny, że BASF coraz więcej inwestuje w Polsce", dodaje dr Michael Hepp.

"Decyzja o lokalizacji kapitału koncernu BASF w Śremie, która skutkuje otwarciem nowego zakładu, jest dla naszego miasta bardzo ważna. Stanowi dopełnienie zrównoważonego rozwoju Śremu, który dąży do podnoszenia jakości życia swoich mieszkańców. Innowacyjne technologie wiodącego koncernu chemicznego świata, chlubne tradycje firmy, kultura organizacji i zarządzania to przesłanki sprzyjające powodzeniu funkcjonowania nowego zakładu BASF w Śremie. Wierze, ze dzięki współpracy gminy Śrem z nowym inwestorem, wspólnie odnosić będziemy wyłącznie korzyści i sukcesy", po-wiedział Adam Lewandowski, burmistrz miasta Śrem.

Fabryka w Śremie będzie nowoczesnym, sterowanym komputerowo i wysoko zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym. BASF planuje także otwarcie na jego terenie centrum szkoleniowego. "Zapotrzebowanie na chemię budowlaną rośnie w Polsce systematycznie. Zależy nam na wysoko wykwalifikowanych pracownikach i know-how" - mówi Jens-Peter Hartmann, kierownik działu Construction Systems BASF w Poznaniu.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: BASF

Polecamy Ci również

Zobacz także