Europejska Aprobata Techniczna dla Stomix

Wzrost cen energii i perspektywa zaostrzenia przepisów dotyczących jej poszanowania przez państwa członkowskie UE sprawiają, że wzrasta zainteresowanie tematyką ocieplania i termomodernizacji budynków. Firmy oferujące systemy dociepleń podejmują więc działania zmierzające ku temu, by to właśnie ich produkty zostały zauważone przez potencjalnych inwestorów.

konferencja prasowa StomixJednym ze skutecznych sposobów na zwrócenie uwagi klienta na konkretne rozwiązanie jest uwiarygodnienie deklarowanej klasy produktu przez nadanie mu ważnych certyfikatów czy aprobat. Czeska Firma Stomix – producent opartych na styropianie systemów ociepleń -  zabiega o klientów podkreślając wysoką klasę własnych produktów oferowanych na międzynarodowych rynkach. Podczas konferencji dla mediów branżowych, zorganizowanej 8 listopada w Warszawie w PKiN  przedstawiciele firmy Stomix podali oficjalnie informację, potwierdzającą nadanie Europejskiej Aprobaty Technicznej systemowi ociepleń, produkowanemu przez to przedsiębiorstwo. Aprobata ETA uprawnia firmę Stomix do umieszczania znaku CE na opakowaniach z produktami wchodzącymi w skład systemu ociepleń. Znak ten potwierdza, że wyrób jest zgodny z wytycznymi opartymi na nowych zasadach. Zastępuje on wszystkie oznaczenia zgodności, które istniały w przepisach narodowych krajów członkowskich przed wdrożeniem harmonizacji.

Nagrodzony system ociepleń ETICS firmy Stomix (kontaktowy system termicznie izolacyjny) jest pierwszym tego typu systemem Czeskim, który ma aprobatę ETA. Produkt dostępny jest wyłącznie w sklepach sieci Stomix i objęty jest 25 letnią gwarancją. Producent oferuje także usługi w zakresie bezpośredniego poradnictwa, szkolenia firm wykonawczych oraz nadzór techniczny - także nad budowami inwestorów indywidualnych.

 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także