Energooszczędne szyby

Małopolskie Centrum Edukacji Budowlanej rozpoczyna cykl seminariów poświęconych tematyce energooszczędności w budownictwie.
.
Energooszczędne szyby - zdjęcie 1Projekt seminariów Małopolskiego Centrum Edukacji Budowlanej Budownictwo energooszczędne: prawo, praktyka a rzeczywistość powstał z myślą o deweloperach, generalnych wykonawcach oraz pracowniach projektowych i architektonicznych. Celem seminariów jest umożliwienie uczestnikom zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi aktualnie w budownictwie w kontekście nowych wymagań Unii Europejskiej oraz propagowanie idei budownictwa energooszczędnego.

„Chcielibyśmy, aby seminaria były żywym forum wymiany doświadczeń, prezentacji możliwości i trendów rozwoju w tym temacie. Naszym celem jest skupianie wokół idei energooszczędności przedsiębiorców i instytucje, których działalność związana jest z tym aspektem” - mówi Magdalena Skórkiewicz-Foltyn, koordynator projektu, Małopolskie Centrum Edukacji Budowlanej.

Pierwsze seminarium zaplanowane w ramach cyklu odbędzie się 19 października 2010 r. w Krakowie, w Małopolskim Centrum Edukacji Budowlanej. Tematem spotkania będzie m.in. energooszczędność w kontekście nowych wymagań Unii Europejskiej. Swoje doświadczenia w projektowaniu i realizacji budynków energooszczędnych zaprezentują architekci i deweloperzy.

Prelekcje poprowadzą:

  • Dr Aleksander D. Panek, prezes Narodowej Agencji Poszanowania Energii,
  • architekci Dorota Wierzchowska i Marcin Zawada , Makado Group,
  • Marek Straszak, Dyrektor Projektu w firmie Dom Development,
  • eksperci z firm ISOVER, FAKRO oraz Xella Polska.

Kolejne seminaria w zakresie tematyki projektowane będę przy współpracy z uczestnikami. Poruszać będą m.in. temat finansowania budynków energooszczędnych.

Szczegóły dotyczące tematyki poszczególnych prelekcji dostępne są na stronie www.mceb-seminaria.pl.

Partnerzy merytoryczni projektu: ISOVER, FAKRO, SILKA YTONG oraz Narodowa Agencja Poszanowania Energii. Strategiczne wsparcie zapewnia Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: MS więcej niż OKNA

Polecamy Ci również

Zobacz także