Emulsja do szarego styropianu, ograniczająca nagrzewanie płyt

0
Emulsja izolacyjna do szarego styropianu
Emulsja izolacyjna zmniejsza nagrzewanie się styropianu grafitowego i ogranicza ryzyko odkształceń termicznych.

Szary styropian grafitowy to nowoczesny materiał ociepleniowy o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych.

Styropian grafitowy (szary styropian) to nowoczesny materiał, służący m.in. do ocieplenia ścian budynków. Wyróżnia się on bardzo korzystnym współczynnikiem przewodzenia ciepła ʎ (ok. 0,031-0,035 W/mK). Dzięki temu można stosować jego cieńszą warstwę niż styropianu białego, żeby osiągnąć ten sam poziom izolacyjności cieplnej.
Jednak styropian grafitowy ma pewną wadę – nagrzewa się mocniej niż styropian biały, co może powodować odkształcanie płyt. Dlatego podczas układania szarego styropianu na elewacji, trzeba zachować odpowiedni reżim technologiczny, warto zastosować też emulsję izolacyjną, która ogranicza problem nagrzewania się płyt styropianowych. Emulsja izolacyjna tworzy białą powłokę na powierzchni styropianu i ogranicza możliwość jego odkształceń termicznych, pod wpływem promieniowania słonecznego. Emulsja jest produkowana na bazie klejów cementowych i dyspersyjnych, w jej skład wchodzą także wypełniacze kwarcowe, które zwiększają przyczepność warstwy zbrojnej do styropianu. Produkt jest sprzedawany w postaci gotowej do zastosowania, a jej aplikacja jest łatwa – może być robiona ręcznie lub natryskowo.
Wydajność emulsji Bolix PTE wynosi do 10 m²/litr (przy jednokrotnym malowaniu), czas schnięcia – ok. 2 godzin (w warunkach optymalnych), temperatura otoczenia i podłoża - od +5°C do +25°C.

Dowiedz się więcej o: Zastosowaniu i właściwościach styropianu grafitowego

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bolix

Polecamy Ci również

Zobacz także