Elewacje Qbiss by trimo

Elewacje Qbiss by trimo

Zewnętrzna elewacja budynku, wraz z architekturą, która się z nią wiąże, uznawana jest za element ciągle rozwijający się, ulegający wielu ewolucyjnym zmianom. Z chwilą pojawienia się na polskim rynku budowlanym nowoczesnego, modularnego systemu elewacji Qbiss by trimo, można śmiało powiedzieć, iż właśnie pojawiła się nowoczesna generacja produktów do obudowy elewacji, charakteryzująca się najwyższą jakością.

5 w 1
Qbiss by trimo przedstawia zarówno technologiczny, jak element elewacji modułoweji innowacyjny przełom; koncepcja 5 w 1 sprowadza element elewacji budynku do całościowego systemu lub pakietu, poprzez ujęcie w jedno wszystkich wymaganych korzyści funkcjonalnych wysokiej jakości produktu, przy jednocześnie doskonałych walorach estetycznych. Jako system, Qbiss by trimo składa się z elementu elewacji modułowych, komponentów mocujących i łączących, obróbek blacharskich, narożników, a nawet, jeśli jest to tylko wymagane z okien, ale właściwie to elewacja sama w sobie jest jego najbardziej atrakcyjnym elementem. Zaprojektowana zgodnie z architektonicznymi i inżynierskimi wymaganiami elewacja Qbiss by trimo, jako jedyna na rynku, ma prawdziwe, zaokrąglone narożniki. Estetyka i jakość są dodatkowo podkreślone dzięki znanym cieniowanym łączeniom „shadow joint”, które mają tę samą szerokość zarówno w pionie, jak i poziomie. Ich obecność wzmacnia wrażenie gładkości i dobrze wpisuje się w styl minimalistyczny.

Samonośna natura
Ale innowacyjność Qbiss by trimo nie kończy się tylko na jego estetyce. Jest on bowiem wysoko rozwiniętym systemem inżynieryjnym, stworzonym w odpowiedzi na specjalne konstrukcyjne wymagania architektów i projektantów. Na szczególną uwagę zasługuje jego samonośna natura; nie wymaga on montowania dodatkowej konstrukcji wsporczej, a samo mocowanie wymagane jest jedynie na krawędziach elewacja Qbiss by trimopoprzecznych. Takie rozwiązanie daje ogromne korzyści, ponieważ w przeciwieństwie do innych systemów elewacji, Qbiss by trimo nie wymaga dodatkowego wsparcia w postaci betonowych ścian nośnych lub dodatkowej podkonstrukcji, gwarantując bezpośrednie oszczędności pieniędzy i czasu. Gdy koszt budowy elewacji jest zawsze uważnie szacowany i kładzie się ogromny nacisk na jego redukcję, to nowoczesne rozwiązanie Qbiss by trimo staje się wiarygodnym i autentycznym narzędziem bieżącego pomiaru zyskowności inwestycji.

Bezpieczeństwo
Oczywiście w przypadku nowoczesnych rozwiązań systemów do obudowy elewacji, nie wystarczy, by system ten był efektywny kosztowo, estetyczny i funkcjonalny – również Qbiss by trimo ma wiele innych dodatkowych zalet. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa życia i zdrowia, ale również z powodu niższych kosztów ubezpieczenia i ponoszonej odpowiedzialności, niezwykle istotnym elementem jest ochrona przeciwogniowa. Qbiss by trimo zapewnia zintegrowany system ochrony przeciwogniowej. Jego ognioodporność o najwyższych standardach została potwierdzona licznymi certyfikatami, otrzymanymi we wszystkich krajach na świecie, w których odbywa się jego sprzedaż.

Efektywność energetyczna
Jednakże prawdziwy koszt budynku nie sprowadza się tylko do jego konstrukcji, ale przede wszystkim do jego efektywności energetycznej, jaką ma już w chwili jego użytkowania. System Qbiss by trimo jest wyjątkowo efektywny energetycznie, ponieważ wyeliminowano w nim mostki termiczne. Nawet w pionowym łączu znajduje się materiał izolacyjny. Dodatkowo podczas montażu systemu nie ma zagrożenia wilgocią, ponieważ izolacja cieplna jest przed nią chroniona za pomocą okładzin z blachy stalowej.

nowoczesna elewacja budynek z elewacją Qbiss by trimo

Niepowtarzalne obiekty
Dodatkowym, niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem montażu systemu Qbiss by trimo, obok tradycyjnych już rozwiązań pionowego i poziomego układu, jest system „mijankowy”. To niezwykłe rozwiązanie daje wszystkim architektom i projektantom, poszukującym nowoczesnych rozwiązań właśnie to „coś”, co jeszcze bardziej rozszerza ich możliwości zaprojektowania wyjątkowych i niepowtarzalnych obiektów. Oczywiście Qbiss by trimo dostępny jest w szerokiej gamie metalizowanych i jednolitych kolorów Corus Colorcoat Pisma®.

System Qbiss by trimo ma 10-letnią gwarancję na całość systemu oraz, dzięki zastosowanej ochronie antykorozyjnej Corus Colorcoat Prisma®, do 25 lat gwarancji na blachę stalową z certyfikatem Confidex®.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Trimo Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także