Elewacje odporne na zabrudzenia

Nowa linia produktów Caparol oparta na nowoczesnych technologiach pozwala uzyskać długowieczne i niepodatne na zabrudzenia powłoki elewacyjne. Fasady przez wiele lat pozostają czyste, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się ich perfekcyjnym wyglądem.

Firma Caparol już wiele lat temu uruchomiła projekt badawczy, w którym wzięto pod lupę wszystkie składniki farb. Odkryto nowe, lepsze surowce i technologie, co zaowocowało możliwością zaoferowania produktów, które tworzą powłoki szczególnie niepodatne na zabrudzenia. Nowa linia produktów pod nazwą Caparol Clean Concept oferuje rozwiązania, które znacznie spowalniają naturalny proces brudzenia się powłok.

powłoka elewacyjnaniszczenie zabrudzeń na elewacjizmywanie brudu z elewacji
Zanieczyszczenia rozkładane są podczas procesu aktywowanego światłem słonecznym i odrywają się od ściany. Wiatr i deszcz ostatecznie oczyszczają elewację.

Nanotechnologia zapobiega osadzaniu się brudu
Dzięki zastosowaniu składników o strukturze nanometrycznej oraz precyzyjnie dobranej ich kombinacji z wypełniaczami powstają powłoki, które znacznie redukują niekorzystny wpływ zanieczyszczeń. Dodatkowo całkowita rezygnacja z termoplastycznych i/lub hydroplastycznych materiałów wyjściowych zapobiega przyklejaniu się cząsteczek brudu do powierzchni fasad. Ani wysokie temperatury, ani długotrwała wilgoć nie powodują już zmiękczania czy pęcznienia powstałej powłoki, co prowadziło do trwałego przyklejania zanieczyszczeń.

Fotokataliza niszczy zabrudzenia
Światło słoneczne aktywuje nanotechnologicznie optymalizowane składniki. Podczas tego procesu zostaje uwolniona energia, która przenosząc się na zanieczyszczenia organiczne powoduje ich rozpad i oderwanie od podłoża. Słabo trzymające się cząsteczki zanieczyszczeń są następnie łatwo usuwane przez deszcze i wiatry. Decydujące w technologii Caparol Clean Concept jest osiągnięcie właściwego poziomu dozowania fotokatalitycznego efektu.

Hydrofobowość kapilarna redukuje chłonność wody
Specjalne spoiwa silikonowe hydrofobizują kapilary powodując wyraźne zmniejszenie chłonności wody. Jednocześnie para wodna może swobodnie przenikać przez powłokę. Tynk jak i znajdujący się pod nim mur mogą dzięki temu pozostawać na zawsze suche.

 

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Caparol

Polecamy Ci również

Zobacz także