Efektywność energetyczna

Road Show firmy Knauf Insulation zakończył swoje tournee 2 czerwca w Sopocie. Zespół specjalistów w multimedialnym trucku odwiedził m.in. Gliwice, Wrocław, Warszawę, Łódź, Bydgoszcz oraz Sopot. W ramach Road Show odbył się szereg imprez, z których jedne  miały charakter wykładów, a inne przyjęły formę zabawy.

Efektywność energetyczna - zdjęcie 1

Poprzez zabawę uczestnicy mieli możliwość zdobyć wiedzę na temat oszczędności energii, budownictwa pasywnego i ochrony środowiska poprzez powstrzymanie procesu globalnego ocieplenia. Pojęcie "energia" obecne było na każdym kroku. Każda aktywność była nagradzana energo-bonami, które później upoważniały do wzięcia udziału w eko-konkursach. Na każdej imprezie firma Knauf Insulation opłaciła również rachunek za energię – była to wygrana dla osób, które zaoszczędziły najwięcej energii. W trucku z wyposażeniem multimedialnym goście mieli możliwość uczestnictwa w prezentacjach na temat niskoenergetycznego budownictwa oraz rozwiązań izolacyjnych. Za główny cel Road Show 2007 firma Knauf Insulation przyjęła propagowanie korzyści płynących z oszczędzania energii i poprawiania efektywności energetycznej budynków.  W tym roku Road Show odbył się także w Czechach, gdzie trwał od 10 do 20 maja br. W Polsce tego typu przedsięwzięcie poświęcone efektywności energetycznej jest organizowane przez firmę Knauf Insulation po raz pierwszy.

"Właściciele domów często zastanawiają się nad kosztami wykorzystywanej energii. Dzięki akcjom takim jak Road Show firmy Knauf Insulation każdy może dowiedzieć się, jaką oszczędność energii oraz pieniędzy, przynoszą odpowiednio zaprojektowane i prawidłowo zaizolowane budynki. Prezentacje przygotowane przez przedstawicieli firmy Knauf Insulation dostarczyły dokładnych informacji na co szczególnie należy zwracać uwagę przy izolacji dachów i ścian"
- powiedział Andrzej, student Politechniki Łódzkiej.

                 Efektywność energetyczna - zdjęcie 2  Efektywność energetyczna - zdjęcie 3

Zaproszeni właściciele budynków, przedsiębiorcy budowlani, dostawcy materiałów budowlanych, jak również studenci uczelni technicznych chętnie brali udział w spotkaniach Road Show poświęconych popularyzacji ograniczenia zużycia energii w budynkach w całej Polsce. Podczas wykładów, konkursów i zabaw uczestnicy dowiedzieli się jak można zaoszczędzić energię i zachować przy tym nasz styl życia, chronić środowisko naturalne, a nawet oszczędzić pieniądze. Szczególne zainteresowanie wzbudzał specjalnie wyposażony multimedialny truck, w którym wyświetlane były prezentacje na temat oszczędzania energii. W ciężarówce można było zapoznać się z projektem budynku pasywnego oraz otrzymać publikacje Narodowej Agencji Poszanowania Energii, Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć Energie-Cités, organizacji KRES, czasopisma Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, a także broszury dotyczące zastosowań materiałów izolacyjnych firmy Knauf Insulation.

Efektywność energetyczna - zdjęcie 4W Polsce bardzo dynamicznie rozwija się budownictwo energooszczędne. Coraz więcej inwestorów i właścicieli budynków zwraca uwagę na obniżanie kosztów zużycia energii. Niemniej jednak pomimo istniejących regulacji prawnych świadomość Polaków w sprawie energooszczędności jest wciąż niska - dzięki takim przedsięwzięciom jak Road Show firmy Knauf Insulation mamy szansę to zmienić. Firma Knauf Insulation promuje ideę energooszczędności, budynków pasywnych i właściwego izolowania budynkówi. Nowoczesne rozwiązania termoizolacyjne zapewniają komfort cieplno-akustyczny, doskonałe samopoczucie, a także dużą oszczędność energii.

opracowanie: Redakcja
źródło: Knauf Insulation
data publikacji: 05.06.2007
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Knauf Insulation

Polecamy Ci również

Zobacz także