DuPont Building Innovations na polskim rynku

DuPont Building Innovations na polskim rynku

Listopad 2009 r. – DuPont Building Innovations rozpoczyna działalność marketingową oraz sprzedażową bezpośrednio na rynku polskim.  Oferuje gamę wodoszczelnych, oddychających membran DuPont™ Tyvek®, geowłóknin dla inżynierii lądowej oraz produkty do zastosowania w aplikacjach krajobrazowych i ogrodniczych, skierowanych na rynek profesjonalistów.

Robert Dawidowicz, DuPont Building Innovations„Z tą reorganizacją drogi produktów na rynek, planujemy zwiększyć naszą obecność w Polsce, w sektorach inżynierii lądowej, konstrukcji, krajobrazów oraz ogrodniczym. Wszystkie grupy produktów oraz im pochodne są rozpoznawalne jako wiodące rozwiązania dla szerokiego zakresu zastosowań i aplikacji. Jesteśmy pewni, że silna, dedykowana oraz kreatywna rynkowa obecność, którą budujemy, powiązana z wprowadzaniem nowych produktów i rozwiązań, umożliwi nam rozwój, który polski rynek oferuje, nawet w tak ciężkich czasach jak obecne” - powiedział Robert Dawidowicz, DuPont Building Innovations, dyrektor na Polskę, Republikę Czeską i Węgry.

paroprzepuszczalność membranDuPont Building Innovations jest strategiczną częścią biznesu firmy DuPont, która kreuje, rozwija, produkuje i komercjalizuje nowoczesne materiały hi-tech, produkty, rozwiązania oraz technologie dla rynków architektury, architektury wnętrz, budowy oraz rynku konstrukcyjnego.

DuPont jest przedsiębiorstwem zajmującym się produktami i usługami opartymi na silnych podstawach naukowych. Założone w 1802 roku, DuPont tworzy trwałe rozwiązania niezbędne dla lepszego, bezpieczniejszego i zdrowszego życia ludzi. Operuje w ponad 70 krajach. DuPont oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych produktów i usług dla różnych sektorów gospodarki, obejmujące rolnictwo i przemysł spożywczy; budownictwo i konstrukcje; komunikację i transport oraz odzież.

Produkty
DuPont™ Tyvek®
jest nietkaną membraną, zapewniającą domowym i komercyjnym budynkom doskonałą kombinację oddychającej, ochronnej i trwałej bariery. Jednorodna warstwa oddychającej membrany DuPont™ Tyvek® jest naturalnie parootwartą, a jednocześnie wodoszczelną, mocną, odporną na działanie szkodliwego UV, mechanicznie odporną izolacją. Materiał ten nadaje się do recyklingu.

DuPont™ Tyvek® Enercor® jest jednorodną, parootwartą membraną, która może zostać użyta na dachy oraz ściany. Dzięki metalizowanej, niskoemisyjnej powłoce, DuPont™ Tyvek® Enercor® zapewnia ochronę przeciw utracie ciepła (promieniowanie, konwekcja, kondukcja).

membrana DuPont™ Tyvek®membrana DuPont™ Tyvek® Enercor®

membrana DuPont™ Tyvek® AirGuard®DuPont™ Tyvek® AirGuard® to w 100% szczelna, jednorodna, membrana z bardzo niską emisją powierzchniową, która znacząco podwyższa termiczną izolację budynku. Zainstalowanie DuPont™ AirGuard® jako część izolacji wewnętrznej, pomoże zredukować konwekcyjny ubytek ciepła w budynku.

DuPont™ Climate Systems to całościowe rozwiązanie, które umożliwia architektom, budowniczym oraz dekarzom większą energooszczędność swoich konstrukcji. DuPont™ Climate Systems jest membranową powłoką budynku, która działa jako cały system, okrywając cały dom i zwiększając wydajność istniejącej izolacji. Powoduje to, że budynek staje się szczelny, a jednocześnie pozwala mu w pełni „oddychać”.

membrana DuPont™ Tyvek® UV FacadeDuPont™ Tyvek® UV Facade to zaawansowana, lekka, elastyczna, łatwa w montażu membrana, zaprojektowana tak, aby zapewnić długotrwałą ochronę elewacji budynków o otwartych powłokach konstrukcyjnych drewnianych, metalowych, kamiennych lub innych. Łączy w sobie cechy wodo- i wiatroodporności wraz z otwartą dyfuzją pary wodnej w jednej warstwie funkcjonalnej, a jednocześnie chroni przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

włóknina DuPont™ Typar® GeosyntheticsDuPont™ Typar® Geosynthetics jest włókniną o polipropylenowych włóknach ciągłych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie, doskonałą przepuszczalnością wody i jest jednym z bardziej popularnych i szeroko używanych materiałów do budowy dróg, systemów drenażowych, dachów inwersyjnych i krajobrazów.

produkty krajobrazowe i ogrodnicze DuPontProdukty krajobrazowe i ogrodnicze DuPont – gama tych produktów obejmuje różnorodne, nietkane włókniny, które mogą zostać użyte do kontroli chwastów i korzeni bez potrzeby stosowania chemikaliów, do zarządzania wilgotnością podłoża, do stabilizacji gleby, lub do tworzenia  funkcjonalnych i atrakcyjnych rozwiązań krajobrazowych.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: DuPont

Polecamy Ci również

Zobacz także