Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe

Drzwi DGM-S na pozór nie różnią się od innych stalowych drzwi marki Hörmann. Są jednak skuteczną przeszkodą dla włamywaczy.

drzwi zewnętrzne antywłamanioweDwa masywne trzpienie antywłamaniowe, trzyczęściowe, cynkowane zawiasy łożyskowane, wielopunktowe ryglowanie oraz umieszczone w skrzydle drzwi dwie połacie blachy grubości 0,8 mm zabezpieczają przed niepożądanymi gośćmi.

DGM-S spełniają wszelkie parametry antywłamaniowe Normy Europejskiej WK2 według V ENV 1627 po stronie przeciwpożarowej i po stronie bez zawiasów oraz otrzymały Aprobatę Techniczną Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast” o numerze AT-06-0366/2000 dla drzwi w klasie A.

Instalowane są jako drzwi zewnętrzne, montowane powinny być jednak od wewnątrz, by skuteczniej zabezpieczały na przykład przed opadami.

drzwi zewnętrzneKonstrukcja tych drzwi uniemożliwia ich wystawienie z zawiasów, a solidny montaż wkładki bębenkowej jej wyrwanie bądź rozwiercenie. Na zamówienie producent instaluje wkładkę patentową, by ułatwić otwieranie drzwi od środka. Skrzydło tworzą dwie blachy, pomiędzy którymi znajduje się klejony na całej powierzchni wkład z wełny mineralnej (izolacja cieplna U = 1,2 W/(m²·K)). Na dolnej krawędzi znajduje się uszczelka wargowa z aluminiowym półokrągłym progiem. Dodatkowo płyta drzwiowa usztywniona jest w trzech miejscach ceowymi profilami stalowymi. Drzwi te wyposażone są ponadto w komplet okuć antywłamaniowych (klamki łożyskowane) z szyldem klasy ES 1 z aluminium eloksa-lowanego, a na życzenie klienta mogą one być wykonane z stali nierdzewnej.
W standardzie zainstalowana jest wkładka bębenkowa z trzema kluczami i kartą bezpieczeństwa do klucza zapasowego. Atutem jest też ościeżnica kątowa grubości 1,5 mm z progiem nabiegowym i trójstronną uszczelką z EPDM. Dzięki temu drzwi zamykają się cicho, chronią przed dymem oraz zapewniają dyskrecję i komfort, gdyż nie przenikają przez nie odgłosy rozmów czy głośniejszej muzyki (współczynnik izolacji akustycznej w przypadku opadającej uszczelki podłogowej 32 dB) ani nie przedostają się nieprzyjemne zapachy. Chcąc dopasować drzwi do wystroju mieszkania, można je zamówić w dowolnym kolorze z palety barw RAL oraz wybrać jedną z ośmiu wersji klamek. Drzwi pokrywane są folią drewnopodobną (wówczas nie powinno się ich stosować jako drzwi zewnętrzne) bądź wysokiej jakości farbą proszkową. Można też zamówić wizjer szerokokątny oraz otwór do wrzucania listów.

Drzwi DGM-S sprzedawane są wyłącznie w wersji pełnej, jednoskrzydłowej o wymiarach: szerokość 625-1125 mm i wysokość 1750-2125 mm.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Hőrmann

Polecamy Ci również

Zobacz także