Drenaż keramzytowy pod boisko

Drenaż keramzytowy pod boisko

keramzytZdarza się, że teren na którym ma powstać boisko, kort lub bieżnia, znajduje się na podmokłych gruntach, o niejednolitym uwarstwieniu lub nieprzepuszczalnych. W takiej sytuacji koniecznością jest wykonanie drenażu powierzchniowego.

Zadaniem drenażu jest szybki odbiór i odprowadzenie wody opadowej. Jednak optymalnym rozwiązaniem jest materiał drenażowy, który jednocześnie izoluje termicznie podłoże przed przemarzaniem. Takie wymagania spełnia Leca® KERAMZYT. To ceramiczne, lekkie, mrozoodporne i termoizolacyjne kruszywo produkowane jest ze specjalnego rodzaju gliny wysokoilastej. Dodatkowo, materiał ten charakteryzuje się bardzo korzystnym współczynnikiem filtracji.

przykładowy przekrój przez boisko - warstwy od góry: nawierzchnia boiska z trawy syntetycznej, warstwa z miału kamiennego, warstwa klinująca z kruszywa kamiennego 0-31,5 mm, warstwa konstrukcyjna z kruszywa kamiennego 31,5–63 mm, warstwa odsączająca z pospółki lub piasku, drenaż z Leca® KERAMZYTU w geowłókninie

Warstwa keramzytu, owinięta geowłókniną, zapewnia równomierny rozkład obciążeń i zmniejsza ciężar własny warstw drenażowych. Można na niej wykonywać podbudowy i nawierzchnie, zarówno naturalne trawiaste, jak i sztuczne.
Keramzytowe drenaże są rozwiązaniem wielokrotnie sprawdzonym przy budowie boisk i hal sportowych w Polsce i Europie.

drenaż keramzytowy pod boisko

drenaż z keramzytu pod sztuczną nawierzchnią - boisko w Boguciniedrenaż z keramzytu pod nawierzchnią trawiastą - boisko w Bogucinie

wykonanie drenażu z keramzytu pod bieżniębieżnia na warstwie drenażu keramzytowego - Milejczyce

drenaż keramzytowy pod kort tenisowykort tenisowy na drenażu z keramzytu - Rzeszów

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. marka Weber Leca®

Polecamy Ci również

Zobacz także