Domy energooszczędne – Innowacja Roku 2009

Domy energooszczędne – Innowacja Roku 2009

Kolekcja domów energooszczędnych „Pogodny dom” pracowni MTM STYL otrzymała tytuł „Innowacji Roku 2009”, tak zadecydowała Kapituła konkursu, nad którym patronat sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Innowacji FIRE.

Innowacja 2009

Kapituła konkursu „Innowacja Roku 2009” bardzo wysoko oceniła stylistykę projektów, jakość i rzetelność dokumentacji projektowej oraz wkład pracowni MTM STYL w propagowanie budownictwa energooszczędnego. Szczególnie duże uznanie wzbudził katalog „Pogodny dom”, który koncentruje się na prezentacji projektów energooszczędnych oraz wyjaśnienia zagadnień związanych z efektywnym i racjonalnym zarządzaniu energią w domu.

Innowacja Roku dla MTM Styl„Innowacja Roku” to ogólnopolski program o charakterze konkursowym, mający na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych unikalnych i oryginalnych rozwiązań, stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. Jego zadaniem jest również penetracja rynku, pod kątem wyszukiwania, a następnie wytypowania innowacyjnych wyrobów i technologii, które po poddaniu ocenie otrzymują certyfikat „Innowacja Roku”.

„Kolekcja domów energooszczędnych doskonale wpisuje się w ideę innowacyjności i cieszę się, że kapituła doceniła starania naszego zespołu projektowego – wyjaśnia Mirosław  Doktór; prezes zarządu MTM STYL. - Architekci, konstruktorzy i projektanci instalacji sanitarnych i elektrycznych skupili się na rozwiązaniach umożliwiających efektywne gospodarowanie energią w budynku. Takie działania przyczyniają się do redukcji zużycia energii, a co za tym idzie obniżenia kosztów eksploatacji, czyli oszczędności pieniędzy oraz ochrony środowiska naturalnego. Obecnie coraz więcej inwestorów zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność oraz estetykę projektu, ale również na parametry energetyczne budynku. Moda na energooszczędność powoli staje się koniecznością, choć jeszcze nie wszyscy do końca rozumieją tę ideę, a powinni, bo w perspektywie rosnących cen energii dom energooszczędny będzie atrakcyjny na rynku nieruchomości, co jest szczególnie ważne przy jego ewentualnej sprzedaży.”

projekt domu energooszczędnego Dudekprojekt domu energooszczędnego Jaspis

Kolekcja domów energooszczędnych pracowni MTM STYL liczy ponad 60 projektów zróżnicowanych stylistycznie od tradycyjnych, tj. projekt: Dudek 2, Kawka, po nowoczesne tj. Amber, Lara, Jasips. Wszystkie projekty kolekcji łączy niebanalna stylistyka, dbałość o zawartość i szczegółowość dokumentacji projektowej oraz rozbudowana część instalacyjna zawierająca m.in. schemat dystrybucji gorącego powietrza z kominka (DGP) oraz schemat wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem ciepła zintegrowanego z gruntownym wymiennikiem ciepła.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTM STYL

Polecamy Ci również

Zobacz także