Dom na mrozy i upały

Dom na mrozy i upały

Ściany w systemie Optiroc Blok to również bardzo dobry izolator chroniący przed ciepłem. Pomieszczenia chłodzone naturalnym powietrzem w nocy, potrafią przez cały dzień zachować niższą temperaturę, nawet w bardzo upalny dzień. Tę właściwość materiału dostrzegli Hiszpanie oraz Portugalczycy i obecnie zaliczani są do czołówki producentów wyrobów keramzytobetonowych w Europie.

Mury z keramzytobetonu szybko wysychają i funkcjonują zgodnie z zasadą: tylko suchy materiał dobrze izoluje od zimna. Czas wysychania tych murów po zakończeniu budowy jest o wiele krótszy niż w przypadku innych technologii. Dzięki temu, wprowadzając się do nowego domu, mniej płacimy za ciepło, które musi wypchnąć z murów wodę budowlaną, czyli tę wilgoć, która wnika w ściany w procesie murowania, tynkowania, wykonywania posadzek itp.

Porowata struktura keramzytu wspomaga tłumienie hałasu. Bloczki o szerokości 18 cm pozwalają na wykonywanie ścian pomiędzy mieszkaniami w budownictwie wielorodzinnym, gdzie wymagania izolacyjności akustycznej są bardzo rygorystyczne.

System Optiroc Blok produkowany jest obecnie przez kilkanaście zakładów produkcyjnych na terenie całej Polski. Charakterystyczną cechą wyrobów systemu jest wrzosowy kolor elementów ściennych.

Dom na mrozy i upały - zdjęcie 1 Dom na mrozy i upały - zdjęcie 2

Dom na mrozy i upały - zdjęcie 3 Dom na mrozy i upały - zdjęcie 4

Pełna informacja o systemie, cenach i producentach na www.optirocblok.pl
Dom na mrozy i upały - zdjęcie 5


Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Weber ? Zakład Produkcji Keramzytu

Polecamy Ci również

Zobacz także