Dom hybrydowy – funkcjonalny, przestronny, energooszczędny, zasilany odnawialnymi źródłami energii. Przyczynia się do zwiększenia poczucia komfortu mieszkańców, jest przyjazny dla środowiska i pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach. Pierwszy taki dom w Polsce, zrealizowany w standardzie Saint-Gobain Multi-Comfort, powstał właśnie w Gdańsku, w dzielnicy Osowa.
Dom hybrydowy w Gdańsku zbudowano w ramach współpracy Grupy Saint-Gobain, w tym marki ISOVER – renomowanego producenta izolacji – z firmą Domy Hybrydowe. Jego budowa trwała 11 miesięcy. Szacuje się, miesięczne koszty utrzymania tego nowoczesnego domu nie powinny przekroczyć 200 zł.
Świadomy wybór komfortu
Decydując się na budowę domu i nowy styl mieszkania, wybieramy również nowy styl życia. Niższe rachunki, funkcjonalna przestrzeń, możliwość zdalnego zaprogramowania działania domu – to tylko niektóre walory takiego budownictwa. Dużą zaletą jest też zwiększone poczucie komfortu jego mieszkańców. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom zyskujemy więc ciszę i odpowiednią akustykę pomieszczeń, bezpieczeństwo przeciwpożarowe na najwyższym poziomie, estetykę, dobrą jakość powietrza i optymalną temperaturę niezależnie od pogody na zewnątrz. Wszystkie te szczególne rodzaje komfortów, rekomendowane przez Grupę Saint-Gobain, niedostępne dla użytkowników zwykłych budynków, zyskujemy budując dom hybrydowy w standardzie Multi-Comfort. Takie budownictwo umiejętnie wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia technologiczne i najkorzystniejsze rozwiązania, które służą mieszkańcom domu i jego otoczeniu.
Pierwszy w Polsce dym hybrydowy
Dom w Gdańsku jest modelowym przykładem multikomfortowego domu, jakie powstają z inicjatywy Grupy Saint-Gobain. Ma prosty kształt i dwuspadowy dach skośny, do tego jest bardzo przestronny, a dzięki dużym przeszkleniom również jasny i słoneczny. Dla uzyskania optymalnych korzyści do budowy domu zastosowano produkty do izolacji marki ISOVER, które nie tylko efektywnie ociepliły budynek, ale również zapewniły odpowiednią akustykę i komfort powietrza. Ściany domu ocieplono 25 centymetrami wełny mineralnej ISOVER TF Profi, dzięki której współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi jedynie 0,1 W/(m²K), podczas gdy zgodnie z obecnymi przepisami nie powinien być wyższy niż 0,25 W/(m²K). Oznacza to, że nawet po zapowiadanym zaostrzeniu przepisów w 2021 r., współczynnik U w domu hybrydowym wciąż będzie wysoko ponad wymaganym standardem.
Szczelność dachu osiągnięto dzięki dwuwarstwowemu ociepleniu 30 cm wełną szklaną – ISOVER Super-Mata oraz ISOVER Multimax30. Zastosowano również innowacyjny system paroizolacji o zmiennym oporze dyfuzyjnym – ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia doskonałą szczelność zimą i oddychanie przegrody latem. Z kolei do izolacji kanałów wentylacyjnych użyto produktu ISOVER Ventilam Alu Plus.
Dom na miarę
Dom hybrydowy możemy konfigurować w zależności od naszych potrzeb. Każdy z projektów powstaje indywidualnie i jest dostosowany do oczekiwań przyszłych właścicieli domu. Dom w Gdańsku to projekt 3B, o powierzchni 214,7 m² (część mieszkalna zajmuje 173,1 m², reszta to pomieszczenia techniczne i garaż).
JBZ
Tekst bez wartości - zwykła reklama. Nie podano na czym ma polegać "hybryda" w tym domu, jak też nie podano najważniejszego: kosztów budowy.
Enerbau
Jaki zastosowano w tym domu system grzewczy? Jakie były koszty inwestycyjne, szczególnie instalatorskie?
Nie po to izolujemy, by robić centralne.
RobertKGB
"Oprócz rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych dotyczących substancji samego budynku, dom, aby mógł urosnąć do miana domu hybrydowego rozbudowany został o technologie zasilające go z odnawialnych źródeł energii. Jest tu więc pompa ciepła (ze względu na wielkość działki sonda gruntowa, a nie kolektor poziomy), która zapewnia energię do ogrzewania domu. Pompa współpracuje z kolektorami słonecznymi - pozyskana z nich energia służy przede wszystkim do ogrzania wody. Działanie tych systemów uzupełnia rekuperacja, która z mechanicznego obiegu powietrza w budynku odzyskuje ciepło. Systemy te są niezależne energetycznie, bo energia do ich zasilania pochodzi z ogniw fotowoltaicznych zamontowanych na dachu budynku. "
"Ma on powierzchnię 214 metrów kwadratowych, w standardzie deweloperskim oferowany jest za 699 tysięcy."
Z tego co widziałem wentylacja na kanałach stalowych, izolacji od gruntu brak, dużo zdjęć na twarzo-książce.pl mają. Ogólnie nie wierzę w 200zł miesięcznie.
tygrysko
Jestem ciekaw ile kosztuje budowa takiego domu??
Enerbau
Ponad 700 000 zł. Ale bogatemu wszystko wolno
antonio-antonio
Dom hybrydowy 100m2 to koszt ok 470 tys., potem zyskuje się na tanim ogrzewaniu i energii elektrycznej, którą zgodnie z najnowszą ustawą mają obowiązek od nas kupić firmy energetyczne. W Złotnikach pod Poznaniem będą chyba budować takie domy. Moim zdaniem rewelacja, chociaz na razie mnie nie stać...
Tomasz_Brzeczkowski
Dom hybrydowy 100m2 to koszt ok 470 tys., potem zyskuje się na tanim ogrzewaniu i energii elektrycznej, którą zgodnie z najnowszą ustawą mają obowiązek od nas kupić firmy energetyczne. W Złotnikach pod Poznaniem będą chyba budować takie domy. Moim zdaniem rewelacja, chociaz na razie mnie nie stać...
260 000 - komfortowy 13 kWh/m2 (ogrzewanie chłodzenie i 200 l cwu dziennie)
http://static.urzadzone.pl/gallery/1786/0_30e1b75533f491bfcf3fa5ed0691b24ff8729525.jpg
i 25 lat doświadczenia.