Dom hybrydowy – pierwszy w Polsce

Dom hybrydowy – pierwszy w Polsce

Dom hybrydowy – funkcjonalny, przestronny, energooszczędny, zasilany odnawialnymi źródłami energii. Przyczynia się do zwiększenia poczucia komfortu mieszkańców, jest przyjazny dla środowiska i pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach. Pierwszy taki dom w Polsce, zrealizowany w standardzie Saint-Gobain Multi-Comfort, powstał właśnie w Gdańsku, w dzielnicy Osowa.

Dom hybrydowy w Gdańsku zbudowano w ramach współpracy Grupy Saint-Gobain, w tym marki ISOVER – renomowanego producenta izolacji – z firmą Domy Hybrydowe. Jego budowa trwała 11 miesięcy. Szacuje się, miesięczne koszty utrzymania tego nowoczesnego domu nie powinny przekroczyć 200 zł. 

dom hybrydowy

Świadomy wybór komfortu

Decydując się na budowę domu i nowy styl mieszkania, wybieramy również nowy styl życia. Niższe rachunki, funkcjonalna przestrzeń, możliwość zdalnego zaprogramowania działania domu – to tylko niektóre walory takiego budownictwa. Dużą zaletą jest też zwiększone poczucie komfortu jego mieszkańców. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom zyskujemy więc ciszę i odpowiednią akustykę pomieszczeń, bezpieczeństwo przeciwpożarowe na najwyższym poziomie, estetykę, dobrą jakość powietrza i optymalną temperaturę niezależnie od pogody na zewnątrz. Wszystkie te szczególne rodzaje komfortów, rekomendowane przez Grupę Saint-Gobain, niedostępne dla użytkowników zwykłych budynków, zyskujemy budując dom hybrydowy w standardzie Multi-Comfort. Takie budownictwo umiejętnie wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia technologiczne i  najkorzystniejsze rozwiązania, które służą mieszkańcom domu i jego otoczeniu.  

dom hybrydowy - wnętrzePierwszy w Polsce dym hybrydowy

Dom w Gdańsku jest modelowym przykładem multikomfortowego domu, jakie powstają z inicjatywy Grupy Saint-Gobain. Ma prosty kształt i dwuspadowy dach skośny, do tego jest bardzo przestronny, a dzięki dużym przeszkleniom również jasny i słoneczny. Dla uzyskania optymalnych korzyści do budowy domu zastosowano produkty do izolacji marki ISOVER, które nie tylko efektywnie ociepliły budynek, ale również zapewniły odpowiednią akustykę i komfort powietrza. Ściany domu ocieplono 25 centymetrami wełny mineralnej ISOVER TF Profi, dzięki której współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi jedynie 0,1 W/(m²K), podczas gdy zgodnie z obecnymi przepisami nie powinien być wyższy niż 0,25 W/(m²K). Oznacza to, że nawet po zapowiadanym zaostrzeniu przepisów w 2021 r., współczynnik U w domu hybrydowym wciąż będzie wysoko ponad wymaganym standardem.
Szczelność dachu osiągnięto dzięki dwuwarstwowemu ociepleniu 30 cm wełną szklaną – ISOVER Super-Mata oraz ISOVER Multimax30. Zastosowano również innowacyjny system paroizolacji o zmiennym oporze dyfuzyjnym – ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia doskonałą szczelność zimą i oddychanie przegrody latem. Z kolei do izolacji kanałów wentylacyjnych użyto produktu ISOVER Ventilam Alu Plus.

Dom na miarę

Dom hybrydowy możemy konfigurować w zależności od naszych potrzeb. Każdy z projektów powstaje indywidualnie i jest dostosowany do oczekiwań przyszłych właścicieli domu. Dom w Gdańsku to projekt 3B, o powierzchni 214,7 m² (część mieszkalna zajmuje 173,1 m², reszta to pomieszczenia techniczne i garaż).

Oceń artykuł
2,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Isover

Polecamy Ci również

Zobacz także