Lumen oznacza światło. LUMINA HOUSE to dom pełen światła. Powstał z myślą o współczesnym człowieku i jego potrzebach.
Architektura, design i funkcja LUMINY są owocem współpracy międzynarodowego zespołu projektantów, których pracę nadzorowali arch. Artur Wójciak z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz arch. Henrik Norlander Smith z firmy Velux. LUMINA HOUSE to dom wysokoenergooszczędny, w którym położono nacisk nie tylko na oszczędzanie energii, ale również na jej aktywne pozyskiwanie ze źródeł naturalnych - słońca, ziemi i wody. LUMINA powstała z myślą o współczesnym człowieku i jego potrzebach.
LUMINA HOUSE należy do kategorii domów miejskich. Można go wybudować nawet na działce o niewielkiej powierzchni (minimalny wymóg to 460 m²). Jest dedykowany czteroosobowej rodzinie. W LUMINIE zastosowano optymalny system rozwiązań – pompę ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, panele słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, system odzysku wody deszczowej oraz zintegrowane sieci teleinformatyczne. Zintegrowany system rozwiązań sprawia, że LUMINA to dom wysoko energooszczędny.
LUMINA HOUSE to wzór kompleksowej inwestycji na miarę DOMÓW XXI wieku.
Projekt LUMINA ma na celu propagowanie wśród indywidualnych inwestorów nowoczesnych rozwiązań w budownictwie i skupienie uwagi nie tylko na komforcie życia mieszkańców danego obiektu, ale również na ekologii - udowadnia, że korzystanie z nowoczesnych technologii i systemów oraz dobre i przemyślane ich wykorzystanie jest dostępne dla każdego inwestora, któremu zależy na ekonomicznej eksploatacji własnego domu. Wszelkie rozwiązania technologiczne i współdziałanie nowoczesnych systemów zostało opracowane przy współudziale ekspertów i doradców technicznych w danych dziedzinach.
Inwestycja przyszłości
Dom LUMINA jest pierwszym projektem z innowacyjnej kolekcji DOMY XXI Pracowni Projektowej ARCHIPELAG, który zostanie wybudowany w Polsce. Wzorcowy obiekt certyfikowany przez ekspertów z Narodowej Agencji Poszanowania Energii będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych realizacją nowoczesnego domu jednorodzinnego spełniającego wysokie wymagania stawiane przez współczesność – łączącego komfort użytkowy z troską o środowisko naturalne.
riksto
Oba rozwiązania są bez wątpienia bardzo korzystne i dużo bardziej opłacalne niż budowa tradycyjnego domu - oczywiście w długiej perspektywie. Wiele przydatnych informacji, zarówno na temat domów energooszczędnych jak i pasywnych dostępnych jest też na tej stronie o domach gotowych http://domy.procyon.com.pl/
Enerbau
No i oczywiście niby energooszczędne są te domy, ale wszystkie wyposażone w centralne systemy grzewcze. To tak, jakby do nowego modelu mercedesa założył silnik od syrenki!
Dom, to nie tylko ściany