Docieplenie z celulozy - Thermofloc

Docieplenie z celulozy - Thermofloc

Materiał termoizolacyjny z włókien celulozowych Thermofloc, produkuje się z wysokogatunkowego papieru gazetowego z dodatkiem soli borowych. W wyniku obróbki makulatury w młynach powstają włókna celulozowe, które w celu zabezpieczenia ich przed ogniem oraz ochrony konstrukcji drewnianej przed gniciem i robactwem impregnowane są solami boru.

docieplenie z celulozyThermofloc składa się w 90% z włókien celulozy i w 10% z nieszkodliwych, nie ulatniających się soli boru. Znakomicie nadaje się do wykonywania dociepleń różnego rodzaju konstrukcji budowlanych, szczególnie do stosowania w budownictwie szkieletowym i domach drewnianych jako pozbawione spoin i mostków termicznych, ekologiczne ocieplenie umożliwiające dyfuzje pary wodnej przez przegrody, tzw. oddychanie ścian.

docieplenie stropuMateriał wdmuchiwany jest za pomocą specjalnych maszyn w wolne przestrzenie w dachach, ścianach czy stropach.
Granulat celulozowy znakomicie izoluje nie tylko zimą, ale również latem zapewnia przyjemny chłód - dzięki kilkakrotnie większej pojemności cieplnej od wełny mineralnej akumuluje duże ilości ciepła i nie przepuszcza go do wewnątrz. Thermofloc nie wymaga stosowania superszczelnych paroizolacji, które sprawiają, że nawet w drewnianym domu nie ma dobrego mikroklimatu. Ocieplając ściany granulatem celulozowym wystarczy zastosować paroprzepuszczalny regulator antykondensacyjny, aby cieszyć się zdrowym mikroklimatem w mieszkaniu, gdzie wymiana powietrza następuje w naturalny sposób przez ściany.

Zalety

  • Docieplanie bez spoin. Z materiału Thermofloc powstaje warstwa izolacyjna bez spoin, dopasowana dokładnie do powierzchni, eliminująca mostki termiczne, w której nie ma strat materiału (brak konieczności docinania).
  • Izolacja przeciwwiatrowa. Szczelne od wiatru konstrukcje dachowe i ścienne – to niezbędne warunki dla zminimalizowania strat ciepła i tworzenia przytulnego klimatu pomieszczeń.
  • Dyfuzja. Thermofloc może wchłaniać do 30% wilgoci a następnie stopniowo wydalać ją na zewnątrz.
  • Izolacja akustyczna. Zagęszczone włókna celulozy tworzą optymalna izolację dźwiękową.
  • Zużycie energii. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w procesie produkcyjnym zużycie energii jest bardzo niskie.

Tylko fachowa aplikacja materiału przez specjalistyczne firmy gwarantuje długą żywotność i trwałość izolacji.

Zastosowanie
Thermofloc używany jest w domkach jednorodzinnych, osiedlach jak również w budynkach przedszkolnych i szkolnych.

  • Ściany. Dzięki swoim znakomitym właściwościom dyfuzyjnym znakomicie nadaje się zarówno do ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych.
  • Podłogi. Zapewnia optymalną ochronę akustyczną dzięki swoim znakomitym właściwościom izolacyjnym.
  • Dach. Szczególnie przy ocieplaniu stropodachu wentylowanego chętnie korzysta się z materiału izolacyjnego, jakim jest celuloza. Na łatwo dostępnych poddaszach można po prostu pokryć ich powierzchnie metodą swobodnego nadmuchu.

Thermofloc to materiał izolacyjny z celulozy, dopuszczony do eksploatacji przez Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie (Z-23.11-1140). Kontrolę nad jakością sprawuje Zakład Badań Materiałowych – MPA w Dortmundzie.

Oceń artykuł
4,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także