Docieplenie z celulozy - Thermofloc

Docieplenie z celulozy - Thermofloc
Wykonywanie termoizolacji 
wykonywanie termoizolacjiNadmuchiwanie na sucho. W większości przypadków włókna celulozowe są wdmuchiwane na sucho. Thermofloc jest wdmuchiwany za pomocą specjalnej maszyny w wolne przestrzenie przewidziane do wypełnienia. Powstaje przy tym tak wysokie nadciśnienie, że nie występuje już później osiadanie materiału i wypełnione zostają spoiny i szczeliny. Jako szalunek wewnętrzny lub zewnętrzny może służyć bardzo wiele materiałów budowlanych jak na przykład folie paroizolacyjne, płyty wiórowe, OSB płyty, deskowanie, płyty gipsowo-kartonowe, płyty Heraklith i wiele innych. Ważne jest aby paroizolacja była odpowiednio przyklejona, aby uniknąć kondensacji pary wodnej w przegrodzie – ta sama zasada obowiązuje w praktyce również przy zastosowaniu innych materiałów termoizolacyjnych (np. wełna mineralna, wełna szklana itd.).

ocieplenie ścianStopień zagęszczenia włókien celulozowych zależy od rodzaju przegrody, która ma być ocieplona (dach, ściana, strop, podłoga). Stopień zagęszczenia materiału waha się od 30 do 65 kg/m³. Na stropach nieużytkowych poddaszy i wentylowanych stropodachów Thermofloc może być nakładany metodą swobodnego nadmuchu. Grubość warstwy materiału zależy od wymaganej wartości współczynnika U. Stopień zagęszczenia materiału przy nadmuchu swobodnym wynosi 30-35 kg/m².

Natryskiwanie na mokro
Metoda natryskiwania na mokro stosowana jest przede wszystkim na otwartych powierzchniach ścian, gdzie warstwa okładzinowa (na przykład panele boazerii) montowana będzie dopiero później. Thermofloc jest w tej metodzie lekko zwilżany, natryskiwany na ściany i już po krótkiej chwili tworzy stabilną i zamkniętą warstwę termoizolacyjną. Następnie montowane są płyty stanowiące okładzinę wewnętrzną konstrukcji.

Dane techniczne

Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,040 W/(m²·K)
Pojemność cieplna c = 1944 J/kg/K
Klasyfikacja ogniowa B2 i B1 (Austria), B2 (Niemcy), BKZ 5.3 (Szwajcaria),
NRO (Polska)
Opór dyfuzyjny pary wodnej μ = 1-2
Odpowiednia gęstość materiału umożliwiająca osiadanie 35–60 kg (gęstość przy docieplaniu stropodachów wentylowanych - swobodny nadmuch – około 35 kg/m³, przy konstrukcjach szkieletowych - ściany i dachy – około 45-60 kg/m³)
Odporność materiał odporny na pleśń, grzyby, robactwo i szkodniki

Tolerancja przez środowisko naturalneceluloza do dociepleń

  • Thermofloc nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska i można go ponownie przetwarzać,
  • nie zawiera cząstek włókien drażniących płuca i nie drażni skóry przy zetknięciu,
  • nie tworzy szkodliwych substancji,
  • materiał sorpcyjny,
  • regulujący wilgotność,
  • bezzapachowy, brak toksycznych wyziewów,
  • elektrostatycznie i elektrycznie neutralny.

właściwości Thermofloc


Gotowy produkt pakowany jest w 14 kg worki PE.

Ponadto, Thermofloc odznacza się optymalnymi właściwościami jeśli chodzi o biologię budowli i ekologię.
Oceń artykuł
4,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Aleksandra Tempczyk

Źródło: Nami 2000

Polecamy Ci również

Zobacz także