Docieplenie elewacji - podwojona moc izolacji

Docieplenie elewacji - podwojona moc izolacji

Fakt, że budynek posiada izolację termiczną nie musi oznaczać, że konstrukcja ta jest dobrze zabezpieczona przed stratami energii cieplnej. Może się bowiem okazać, że system ociepleń ma niewielką grubość lub wymaga renowacji. Nowe rozwiązanie THERMA+ DUO to sposób na wzmocnienie istniejącej izolacji.

łączniki mechaniczneKompleksowy, bezspoinowy system ocieplania THERMA+ DUO to nowy produkt firmy ARSANIT. Jego podstawową funkcją jest zwiększenie izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych budynku, a cechą wyróżniającą - możliwość montażu na istniejącym już ociepleniu. Płyty termoizolacyjne mocowane są do starej warstwy za pomocą specjalistycznego kleju. Ponadto całość utwierdzana jest dzięki łącznikom mechanicznym (kołkom), które należy umieścić tak, aby przeszły przez wszystkie warstwy starego i nowego ocieplenia. W ten sposób zyskujemy pewność, że dwa systemy są dobrze zespolone. Rozwiązanie jest przydatne, kiedy nie chcemy demontować istniejącej izolacji, a po prostu ją wzmocnić. Pozwala to ograniczyć zużycie materiałów oraz utylizację znaczącej ilości gruzu, wpływając tym samym korzystnie na środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu produktu: zmniejsza się zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania budynku, zostaje wyeliminowany problem powstawania mostków cieplnych, wydłuża się żywotność elewacji.

System THERMA+ DUO to zestaw składający się z 7 dopasowanych do siebie produktów:

  • zaprawa klejowa do przyklejania płyt styropianowych STYRAMIK THS-04
  • styropian THERMO Fasada lub THERMO Fasada Extra
  • zaprawa klejowa do zatapiania siatki zbrojeniowej THERMA+ TH-03
  • siatka z włókna szklanego
  • łączniki mechaniczne firm Bravoll lub EJOT zgodne z aprobatą
  • podkład tynkarski gruntujący THERMAGrunt-AM, THERMAGrunt-SN, THERMAGrunt-ST, THERMAGrunt-SI
  • tynk strukturalny THERMATynk-A, THERMATynk-SN, THERMATynk-ST, THERMATynk-SI, THERMATynk TM-010, THERMATynk TM-011.

 system ociepleniowy

Rozwiązanie posiada krajową aprobatę techniczną ITB, Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji, zostało także sklasyfikowane jako system NRO (nie rozprzestrzeniający ognia).

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Arsanit

Polecamy Ci również

Zobacz także