Dni Bezpieczeństwa w Isover

Pokazy ratowania życia, kurs samoobrony, slalomy samochodowe, zawody wózków widłowych - to tylko niektóre spośród atrakcji promujących bezpieczeństwo i kształtujących nawyk dbania o środowisko naturalne podczas Dnia Bezpieczeństwa obchodzonego w gliwickim Isoverze. Dla grupy Saint-Gobain, w skład której wchodzi gliwicki zakład produkujący izolacje z wełny mineralnej, 28 października jest dniem poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa.

Dni Bezpieczeństwa w Isover"Kultura naszej firmy ma na względzie przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo ludzi. U nas BHP to prawdziwe ludzkie zaangażowanie, pomysłowość pracowników na lepszą ochronę siebie i swoich kolegów, skutkujące zerową liczbą wypadków w naszej firmie - mówi Katarzyna Krakowczyk, kierownik ds. komunikacji. - Ale zagrożenia czyhają na nas wszędzie – na ulicy, w samochodzie, w domu. Postawa na rzecz bezpieczeństwa wymaga od nas wyobraźni i świadomości skutków naszych zachowań. Dlatego właśnie prowadzimy ciągłe szkolenia, ogłaszamy konkursy promujące bezpieczeństwo. Takie akcje, poprzez wspólną zabawę, pozwalają po raz kolejny sobie to przypomnieć."

Dzień Bezpieczeństwa w Gliwicach rozpoczęła próbna ewakuacja pracowników z biurowca.  Na dźwięk dzwonka wszyscy wylegli na plac manewrowy. Przybyli strażacy ocenili szybkość przeprowadzenia akcji. Po oficjalnym otwarciu w różnych częściach firmy każdy mógł spróbować swoich sił w jeździe na czas i precyzję, obejrzeć film o ochronie środowiska czy wypadkach na drodze, poćwiczyć sztuczne oddychanie. Panie szczególnie doceniły instruktaż obrony przed bandytą.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa świętowany był w firmach grupy Saint-Gobain po raz pierwszy. W gliwickiej fabryce wzięło w nim udział 250 osób, w całej Polsce ponad 3600 pracowników, na świecie, w 46 krajach - 180 tysięcy ludzi.

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Isover

Polecamy Ci również

Zobacz także