Dalmierz DLE 50

Urządzanie wnętrz
Urządzanie wnętrz w dużej mierze opiera się na wykonywaniu dokładnych pomiarów. Zamiast trady- cyjnych metod pomiarowych - miarki  oraz ołówka, warto zastosować dalmierz DLE 50. Trudno wyobrazić sobie ładne wnętrze bez starannie dobranych i idealnie pasujących do siebie elementów.

dalmierz - mierzenie pomieszczeniaKiedy przystępujemy do pracy, musimy wykonać stosowne plany pomieszczeń, na ich podstawie zaprojektować odpowiednią zabudowę, tak by poszczególne fragmenty wystroju doskonale pasowały do siebie nie tylko stylem, ale przede wszystkim wymiarami. Niestety, tradycyjne przyrządy pomiarowe nie zawsze są w stanie sprostać temu zadaniu.

Nie zawsze mamy do pomocy drugą osobę, która przytrzyma miarkę i odczyta wyniki. Często brakuje drabiny i umiejętności ekwilibrystycznych, by wspinać się na wysokości w celu zmierzenia wyżej położonych elementów. Nawet jeżeli się to uda, na fachowca czeka jeszcze odpowiednie dopasowanie wyników, a ściany nie zawsze są zgodne z projektem i nie zawsze można polegać na wartościach wyliczonych pośrednio. Tu przychodzi z pomocą dalmierz laserowy DLE 50 Professional firmy Bosch. Urządzenie łączy łatwość obsługi z dokładnością oraz szybkością pomiarów.

Dzięki zaawansowanym funkcjom nie tylko jest w stanie obliczyć odległość do 50 m z dokładnością 1,5 mm, ale także jest poręczne - wielkością DLE 50 Professional jest zbliżony do rozmiarów palmtopa. Niewielkie gabaryty i mały ciężar urządzenia sprawiają, możemy je zabrać praktycznie wszędzie. Podczas urządzania wnętrz bardzo ważna jest możliwość szybkiego sprawdzenia rozmiaru powierzchni, na przykład w celu oszacowania potrzebnej ilości materiału lub zakupu farb do pomalowania ściany. Z DLE 50 nie polega to już na mnożeniu i zapisywaniu wyników. Dalmierz posiada funkcje automatycznego obliczania powierzchni oraz kubatury - po wybraniu odpowiedniego trybu wystarczy dokonać dwóch lub trzech pomiarów i wynik automatycznie pojawia się na dużym i czytelnym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.

Także podczas projektowania, np. ciągu mebli kuchennych, można twórczo wykorzystać możliwości urządzenia. Posiada ono bowiem opcję wykonywania pomiaru ciągłego - dalmierz pokazuje wtedy nieprzerwanie bieżącą odległość od przesuwanego mebla, co pozwala na precyzyjny wybór miejsca ich ustawienia. Nie ulega wątpliwości, że DLE 50 Professional przydaje się nie tylko podczas pierwszych, ogólnych przymiarek. Dzięki precyzji oraz możliwości dokonywania pomiarów z różnych pozycji i od różnych powierzchni, sprawdza się podczas wymiarowania np. mebli czy też drobniejszych fragmentów dekoracji.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 694 zł
Zobacz produkty firmy Bosch

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także