Dach wentylowany - izolacja

W świetle nowych wymogów normowych dotyczących termoizolacyjności budynków, przyszłość dachów wentylowanych stanęła pod znakiem zapytania. Innowacyjne rozwiązania przygotowane z myślą o budownictwie energooszczędnym pozwalają odwrócić ten trend.

izolacja dachuDach jest głównym źródłem strat energetycznych budynku. Latem pobiera ciepło słoneczne, natomiast zimą przez jego warstwy wypromieniowuje energia cieplna. Problem ten szczególnie widoczny jest w przypadku konstrukcji dachu wentylowanego, gdzie obecność pustek powietrznych wpływa na właściwości termiczne przegrody, która wymaga zabezpieczenia odpowiednimi materiałami. 

Komfortowe miejsce na poddaszu
Niewielka grubość warstwy izolacji stworzonej przy użyciu THERMOREFLEX daje porównywalną efektywność, jak tradycyjne materiały izolacyjne, które są do pięciu razy grubsze osiągając nawet do 20 cm. W przypadku THERMOREFLEX kilka rodzajów materiałów, takich jak wata poliestrowa czy pianka polietylenowa tworzy zaledwie 45 mm izolacji. Materiały o niskim współczynniku przenikania ciepła zostały obustronnie zabezpieczone metalizowanym poliestrem o doskonałych właściwościach paroizolacyjnych. Wielowarstwowa izolacja THERMOREFLEX skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu ciepła dzięki innowacyjnej budowie. Warstwy środkowe odbijają promieniowanie podczerwone, jak również redukują przenikanie zimnego lub gorącego powietrza, zmniejszając rozpraszanie ciepła. Warstwy rozdzielające o niskiej gęstości, np. wełna, znajdujące się pomiędzy foliami odbijającymi w THERMOREFLEX zawierają powietrze, które stanowi barierę dla przenikania ciepła. Materiał jest niepalny i w związku z tym dużo bardziej bezpieczny niż płyty styropianowe, a ponadto w 100% nieprzemakalny. Nie ulega także procesom starzenia, zachowując swoje właściwości przez kilkadziesiąt lat.

Termoizolacja i coś więcejizolacja THERMOREFLEX
Używanie materiałów refleksyjnych do termoizolacji dachu wiąże się z niższym nakładem pracy i większą łatwością stosowania. THERMOREFLEX układamy pomiędzy kontrłatami a krokwiami, łącząc krawędzie materiału za pomocą taśmy montażowej. Dach można teraz zabezpieczyć dodatkowo cieńszą niż zazwyczaj warstwą wełny mineralnej. Produkt jest nietoksyczny, niedrażniący i stanowi zabezpieczenie akustyczne. Jest odpowiedni do tworzenia izolacji wewnętrznych stropów, podłóg, ścian, a także drobniejszych prac takich jak tworzenie ekranów za kaloryferami czy termoizolacji drzwi garażowych.

W ofercie firmy Tegola znajdziemy 9 rodzajów produktów THERMOREFLEX różniących się między sobą ilością, rodzajem poszczególnych warstw oraz miejscem zastosowania. Położony na podłodze ogrzewanej lub za grzejnikiem jako ekran, zwiększa efektywność pracy instalacji, natomiast nałożony na drzwiach lub ścianach garażowych poprawia komfort cieplny w pomieszczeniach mieszkalnych sąsiadujących bezpośrednio z nieogrzewanymi częściami budynku.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Tegola Polonia

Polecamy Ci również

Zobacz także