Ciepło pod specjalnym nadzorem

Energooszczędność budynku stanowi o jego wartości rynkowej. Do budowy obiektu spełniającego wymogi normowe należy używać sprawdzonych komponentów, takich jak termoizolacyjne okna i drzwi balkonowe z PCV produkowane w technologii firmy Schüco.

Ciepło pod specjalnym nadzorem - zdjęcie 1

Przystępując do budowy wymarzonego domu, który według założeń projektowych ma generować oszczędności, stajemy przed wyborem odpowiednich materiałów. Źle dobrana stolarka okienna i drzwiowa, nawet przy termoizolowanych ścianach stanie się przyczyną strat energii cieplnej. Analizując oferty musimy zwrócić baczną uwagę na parametry okna, podawane przez producenta. „Normowa” wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien wynikająca z obowiązujących przepisów (Uw = 1,7-1,8 W/(m²·K) nie spełnia wymagań stawianych budownictwu pasywnemu i nisko energetycznemu. Firma Schüco, w dbałości o wysokie standardy energooszczędności w budownictwie, opatentowała technologię produkcji profili o minimalnej głębokości zabudowy z koekstrudowanymi wzmocnieniamialuminiowymi. W wyniku prac nad tym rozwiązaniem powstał system okienny w technologii PCV o najwyższej izolacyjności cieplnej, dedykowany zarówno budownictwu pasywnemu, jak i nisko energetycznemu - Schüco Corona SI 82+.

Ciepło pod specjalnym nadzorem - zdjęcie 2Z dedykacją dla śmiałych projektów
Schüco Corona SI 82+ umożliwia uzyskanie doskonałej ochrony cieplnej budynków dzięki ośmiu komorom izolacyjnym bez mostków termicznych, co było możliwe m.in. dzięki opatentowaniu technologii łączenia PCV z aluminium. Potrójna płaszczyzna uszczelnień uniemożliwia przenikanie zimnego powietrza w okresie zimowym, nawet przy silnym wietrze. W testach zimowych przy zewnętrznej temperaturze -5°C powierzchnia wewnętrznej strony profilu utrzymuje temperaturę 18°C. Wartość współczynnika przenikania ciepła dla przykładowego okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, wykonanego w tym systemie przy zastosowaniu szyby o współczynniku Ug = 0,6 W/(m²·K) osiąga wartość Uw = 0,84 W/(m²·K). Przy zastosowaniu dzisiaj już dostępnych szyb o lepszych parametrach współczynnik ten może być jeszcze korzystniejszy. System Schüco Corona SI 82+ uzyskał certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego z Darmstadt. To wspaniała rekomendacja nie tylko dla budownictwa pasywnego, ale też nisko energetycznego. Na świecie powstaje coraz więcej takich projektów – także Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Z powodzeniem przyjęły się na polskim gruncie domy hybrydowe oraz wysoko energooszczędne, a dynamika ukazujących się już dzisiaj projektów domów pasywnych i ich realizacji jest imponująca. Oprócz termoizolacyjnej stolarki okiennej i drzwiowej warunkiem nieodzownym dla sukcesu energooszczędnego obiektu jest jego właściwe nasłonecznienie, umożliwiające pasywne wykorzystanie potencjału energii słonecznej.

Szerokie perspektywy
Ciepło pod specjalnym nadzorem - zdjęcie 3Wysoka izolacyjność cieplna profili jest na ogół okupiona ich zwiększoną szerokością. Ogranicza to powierzchnię szklenia, a więc także dostęp światła. System Schüco Corona SI 82+ charakteryzuje się minimalną głębokością zabudowy (82 mm) przy niewielkiej, widocznej szerokości profili głównych i szczeblin, zapewniającej maksymalne oświetlenie pomieszczeń. Innowacyjna technologia produkcji okien opartych na tym systemie pozwala na seryjne wytwarzanie okien znacznie większych od standardowych przy tym samym współczynniku przenikania ciepła. Dla porównania okno standardowe o współczynniku Uw = 1,4 W/(m²·K) zużywa tyle samo energii co o 80% większe okno, produkowane w systemie Schüco Corona SI 82+. System odwodnienia ościeżnicy może występować w wersji prostej bądź ukrytej. Nowoczesny design skrzydła z efektywnym zaokrągleniem może się stać atrakcyjną ozdobą elewacji. System Schüco Corona SI 82+ jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi systemami okuć i oferuje bogaty wybór kolorów oraz efektów dekoracyjnych, które z pewnością pomogą ożywić wygląd wymarzonego domu.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Schüco

Polecamy Ci również

Zobacz także