Ciepła podłoga na gruncie

Leca® KERAMZYT izolacyjny L w nowym worku

Keramzyt układany w workach. To metoda, która w sposób znaczący przyspiesza proces wykonania podłogi na gruncie. Po ułożeniu worków, sypkim keramzytem wypełnia się przestrzenie pomiędzy nimi, a następnie odpowietrza zamknięte worki, przecinając je. Keramzytu w workach nie zagęszcza się i nie pokrywa szprycem, tylko bezpośrednio na nim układa się izolację i szlichtę cementową.


Układanie worków na całej powierzchni podłoża Zasypywanie szczelin

Przecinanie worków Gotowe podłoże z ułożonych worków

Układanie folii Układanie siatki

Układanie szlichty Gotowa posadzka

W obu rozwiązaniach keramzyt od pomieszczenia oddziela warstwa szlichty grubości 4-6 cm. Szlichta przejmuje ciepło z pomieszczenia i przekazuje je do gromadzącego ciepło keramzytu. Gdy we wnętrzu robi się chłodniej, keramzyt powoli oddaje nagromadzone ciepło z powrotem do pomieszczenia, tak jak stygnący piec.


Ciepła podłoga na gruncie - zdjęcie 10Dowiedz się więcej o rozwiązaniach z keramzytem Weber Leca®. Ciepła podłoga na gruncie - zdjęcie 11
Wejdź na www.netweber.pl lub zamów bezpłatny Przewodnik Weber 2010 (e-mail: kontakt.weber@saint-gobain.com z dopiskiem PRZEWODNIK).

Jeśli chcesz prześledzić krok po kroku jak wykonuje się podłogę na gruncie oraz inne prace w technologii keramzytu, zamów bezpłatny film instruktażowy (e-mail: kontakt.weber@saint-gobain.com z dopiskiem FILM).

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ryszard Maślankowski, doradca techniczny Weber Leca?

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Weber Leca

Zdjęcia: Weber

Polecamy Ci również

Zobacz także