Chemia budowlana - nowy gracz

W Warszawie w Hotelu InterContinetal odbyła się konferencja prasowa, podczas której została oficjalnie podpisana umowa rozpoczynająca współpracę między koncernami Soudal i Huntsman, jednymi ze światowych liderów rynku chemii budowlanej.

podpisanie umowy

Umowa została podpisana 21 lutego. Entuzjaści majsterkowania w Europie Wschodniej będą teraz mogli stosować kleje Araldite zarówno do naprawy rzeczy codziennego użytku, jak i do poważniejszych prac domowych.

Kleje Araldite są wytwarzane przez firmę Huntsman - międzynarodowego producenta i dystrybutora produktów chemicznych. Wprowadzenie klejów Araldite na rynek Europy Środkowej i Wschodniej jest możliwe dzięki podpisaniu przez firmę Huntsman umowy z koncernem Soudal - specjalistą w dziedzinie uszczelniaczy i poliuretanów, posiadającym własną, bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucyjną oraz liczne siedziby w Europie Środkowej i Wschodniej.W ramach umowy firma Soudal, zobowiązała się dystrybuować kleje Araldite DIY w Republice Czeskiej, na Słowacji, Węgrzech, w Polsce, Rosji oraz w krajach bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Sieć sprzedaży obejmie sklepy prowadzące sprzedaż detaliczną, hipermarkety budowlane oraz sklepy z narzędziami.

Dwuskładnikowe kleje epoksydowe Araldite cieszą się dużym zaufaniem klientów na całym świecie. Araldite jest jedną z wiodących marek klejów w Zachodniej Europie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz w krajach Azjatyckich. Produkty Araldite DIY są trwałe i wolne od rozpuszczalników, kleją szkło, materiały ceramiczne, skórę, karton, drewno, metal, suchy beton, plastik i gumę.

Decyzja Huntsmana o wprowadzeniu na rynek Europy Wschodniej klejów Araldite DIY była podyktowana wzrastającym zapotrzebowaniem wśród konsumentów na produkty niezbędne do napraw domowych. Początkowo, dostępnych będzie 6 artykułów Araldite w innowacyjnych opakowaniach, takich jak tuby czy strzykawki oraz w formie masy plastycznej.

Jean-Luc Pieau, dyrektor do spraw marketingu w segmencie DIY Adhesives w Huntsman Advanced Materials, komentując rozpoczęcie współpracy z firmą Soudal powiedział: „Soudal jest idealnym partnerem dla Huntsmana w Europie Środkowej i Wschodniej - ma wszystkie odpowiednie atuty potrzebne do zbudowania solidnego kanału sprzedaży wprowadzającego kleje Araldite na rynek. Współpraca z Soudalem dodaje szczególnego prestiżu firmie Huntsman, międzynarodowemu dystrybutorowi klejów Araldite, umacniając naszą silną pozycję jednego z czołowych producentów klejów na świecie. Majsterkowicze oraz inżynierowie budowlani używają klejów Araldite od 60 lat ze względu na ich solidność i wysoką skuteczność. Nie możemy doczekać się współpracy z zespołem Soudala, która przyczyni się do zbudowania pozytywnego wizerunku naszej marki oraz pomoże dostrzec korzyści płynące z ich używania wzrastającej liczbie majsterkowiczów w Europie Środkowej i Wschodniej. Warto dodać, że wszystkie produkty dostępne są w przystępnych cenach”.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Soudal

Polecamy Ci również

Zobacz także