Certyfikat ISO 14001 dla Paroc Polska

Po 10 miesiącach przygotowań, auditor - firma BVQI - przyznała firmie Paroc Polska, wiodącemu producentowi materiałów izolacyjnych z wełny kamiennej, prestiżowy certyfikat na System Zarządzania Środowiskowego.

Paroc Polska„Dzięki wprowadzonemu Systemowi możemy w sposób zorganizowany i regularny kontrolować wpływ naszych procesów produkcyjnych, produktów i usług na środowisko – powiedział Henryk Baranowski, Szef Rozwoju Kadr/Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania ISO Paroc Polska. – Jest to również dowód, że w pełni przestrzegamy obowiązujących przepisów prawa.”

System Zarządzania Środowiskowego ułatwia także działanie w sytuacjach kryzysowych. Odpowiednie szkolenia przeszli wszyscy pracownicy Paroc. Za porządek i właściwe postępowanie w takich sytuacjach odpowiadają w poszczególnych częściach zakładu wyznaczone osoby.

Raz na rok system jest sprawdzany przez auditorów zewnętrznych, którzy mają możliwość zawieszenia certyfikatu w razie wystąpienia poważnych niezgodności z wymaganiami prawa lub normy ISO 14001.

Certyfikat ISO 14001 jest kolejnym certyfikatem, po uzyskanym przez Paroc Polska w 2001 roku certyfikacie ISO 9001:2000.

 

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Paroc Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także