Cedat - Przedsiębiorstwo Fair Play

Cedat, producent marki Cekol, został po raz kolejny wyróżniony. Podczas uroczystej gali w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie firmę uhonorowano tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play” dla województwa pomorskiego.

nagroda dla CedatWyróżnienie to podkreśla, że firma jest bardzo przyjazna zarówno dla własnych pracowników, jak i w ogólnej działalności biznesowej.
Uzyskanie opisywanej nagrody wiązało się z przejściem niełatwego, dwuetapowego procesu sprawdzającego. Pierwszy etap opierał się na sprawdzeniu kondycji i działalności firmy w przeciągu kilku ostatnich lat. W tym celu należało wypełnić obszerną ankietę, zawierającą bardzo szczegółowe pytania. Zakończeniem opisywanego badania był specjalny audyt przeprowadzony w siedzibie firmy.  W trakcie opisywanego badania, audytor, członek Komisji Regionalnej Konkursu, osobiście zapoznał się z dokumentacją firmy oraz rozmawiał z poszczególnymi pracownikami. Wraz z audytem, formalnie zakończono pierwszy etap programu. W trakcie etapu drugiego, który od samego początku nosił klauzulę tajności, Kapituła Konkursowa raz jeszcze oceniała wszystkich uczestników programu. Wśród głównych przedmiotów oceny znalazły się: relacje z klientami, dostawcami oraz konkurencją; sposób załatwiania reklamacji, skarg i wniosków; terminowość wywiązywania się z zobowiązań i regulowania wszelkich płatności; stosunki z pracownikami firmy etc. Na tej podstawie wytycznych konstruowano ogólny portret każdej z firm, a następnie, w wyniku tajnych obrad i głosowania, przydzielano wyróżnienia. Firma Cedat, znalazła się w gronie wyróżnionych, a tym samym zyskała miano Przedsiębiorstwa Fair Play w woj. pomorskim za rok 2008.

Przedsiębiorstwo Fair Play to program organizowany przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” i afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Celem przedsięwzięcia jest promocja etyki w działalności gospodarczej, a dzięki temu wspieranie rozwoju i poprawa wizerunku przedsiębiorstw polskich. W roku 2008 odbyła się już XI edycja programu.

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Cedat

Polecamy Ci również

Zobacz także