BuildDesk – narzędzia dla audytorów

Funkcjonujący już do kilku lat i dobrze rozwijający się auditing energetyczny i wkrótce wchodząca w życie certyfikacja energetyczna to główne obszary działań doradców energetycznych na raczkującym rynku konsultingu energetycznego w Polsce.

BuildDeskJako, iż rynek dopiero się rozwija, ekspertów z tego obszaru wciąż jest niewielu. Ponadto zawiłe metodologie oraz złożoność koniecznych wyliczeń w trakcie czy to procesu auditingu czy certyfikacji stwarzają wysoką barierę dla rozwoju ekspertów. Z pomocą przyszłym doradca przychodzi technologia informatyczna i...

...Port@l BuildDesk
Port@l BuildDesk to dedykowana platforma dla doradców energetycznych. Jest częścią BuildDesk Energy Software – narzędzi wspierających i wspomagających procesy auditingu i certyfikacji energetycznej. Należą do nich BuildDesk Energy Audit, BuildDesk Eko Efekt oraz wkrótce BuildDesk Energy Certificate. Całość łączy strona internetowa portal.builddesk.pl, dzięki której można dokonać aktualizacji programów, zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, przygotować wydruki - czy to audytu energetycznego, czy efektu ekologicznego czy też świadectwa.

Wszystkie narzędzia BuildDesk Energy Software posiadają innowacyjny sposób płatności, tzn. użytkownik nie płaci za posiadanie programu a jedynie za przygotowanie finalnego produktu, czyli wydruku audytu, efektu ekologicznego lub świadectwa. Tak elastyczny sposób płatności pozwala osobom zainteresowanym doradztwem energetycznym wejść na rynek świadcząc usługi bez ponoszenia olbrzymich kosztów na same narzędzia.

I temu również służy Port@l BuildDesk, dzięki któremu użytkownicy mogą sprawdzić swój stan konta, zobaczyć, jakie audyty i efekty ekologiczne już wygenerowali. Poza tym dzięki portalowi pozostają w ciągłym kontakcie z konsultantami BuildDesk gdzie mogą uzyskać poradę lub dodatkowe informacje dotyczące narzędzi BuildDesk Energy Software.

BuildDesk Energy Audit
BuildDesk Energy Audit (BDEA) jest oprogramowaniem dedykowanym dla Audytorów Energetycznych. Służy do przeprowadzenia audytu energetycznego oraz przygotowanie wydruku w postaci elektronicznej zgodnie z wytycznymi Ustawy Termomodernizacyjnej. Dzięki kompleksowości i rozwiązaniom zastosowanym w aplikacji skraca czas wykonywania audytu ponad trzykrotnie.

portal dla audytorów energetycznychSposób pracy z programem odwzorowuje proces przeprowadzania audytu. Zgodnie z analizą budynku przechodzimy kolejno przez zakładki (Formalności, Budynek, Pomieszczenia, Ciepło, Przegrody, Grupy, Usprawnienia, Warianty) wypełniając danymi odpowiednie pola - pracując systematycznie oszczędzamy czas i nie zapomnimy o żadnym potrzebnym elemencie audytu.

Dzięki obszernym bazom danych technologii wielkopłytowych i tradycyjnych, materiałów, przegród budowlanych i stolarki użytkownik nie musi wykonywać szeregu czynności związanych z wprowadzeniem danych i tworzeniem opisów, gdyż w BDEA są one generowane automatycznie.

Aplikacja została również wyposażona w szereg pomocniczych programów obliczeniowych:
- kalkulator powierzchni i kubatury – pozwala na dowolne kształtowanie bryły budynku i wylicza wszelkie potrzebne parametry geometryczne
- kalkulator pomieszczeń i wentylacji – gdzie precyzyjnie definiujemy poszczególne pomieszczenia, ich przeznaczenie i konieczne wartości wymian powietrza w zależności od podanej funkcji budynku
- kalkulator U – umożliwia szczegółowa analizę każdej z przegród z uwzględnieniem mostków termicznych

Bardzo łatwo rozszerzyć analizę finansową o dowolny kredyt komercyjny lub remontowy. Oprócz ustawowo przyjętych założeń co do premii termomodernizacyjnej program pozwala na wprowadzenie dowolnych danych dot. finansowania termomodernizacji (wysokość wkładu własnego, oprocentowanie, okres kredytowania, etc.). Otwiera to nowe możliwości na kwestie modernizacji, jednocześnie rozszerzając zakres auditingu energetycznego i jego wykorzystania w procesach wzrostu efektywności energetycznej budynków.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także