BuildDesk – narzędzia dla audytorów

Integracja z BuildDesk Energy Audit
BuildDesk Eko Efekt pozwala ponadto importować dane z innych programów m.in. BuildDesk Energy Audit. Dzięki czemu przygotowując audyt energetyczny modernizacji budynku możemy błyskawicznie dołączyć  opracowanie przedstawiające efekt ekologiczny przeprowadzonej modernizacji. Dane dotyczące systemów grzewczych i systemów przygotowania c.w.u. zarówno dla stanu aktualnego jak i projektowanej modernizacji są automatycznie przenoszone do programu. Wystarczy tylko określić emisje korzystając z baz zawartych w programie lub samemu je wpisać na podstawie posiadanych danych.

kompleksowy programJeden kompleksowy program
W BuildDesk Eko Efekt po wprowadzeniu wszystkich danych, lub zaimportowaniu ich z Builddesk Energy Audit oraz uzupełnieniu danych dotyczących emisji lub skorzystaniu z baz danych zawartych w programie otrzymujemy wydruk przedstawiający efekt ekologiczny. Wydruk jest przygotowany w formacie PDF i zawiera dokładne dane dotyczące obiektu, emisji poszczególnych gazów w postaci tabelarycznej oraz graficznej – wykresy oraz wyniki obydwu wymienionych efektów ekologicznych. Wszystko w jednym dokumencie. BDEE jako narzędzie ochrony środowiska
Dzięki BuildDesk Eko Efekt możemy monitorować nasze działania modernizacyjne pod względem ich wpływu na środowisko naturalne. Analizując dane oraz podejmując kolejne kroki możemy zredukować do minimum wpływ naszych obiektów na otaczające nas środowisko. Informacja na temat emisji CO2 pozwoli na podjęcie kroków zmierzających do jej ograniczenia, a co się z tym wiąże ograniczenie zużycia energii i oszczędność pieniędzy.

BuildDesk Energy Certificate
BuildDesk Energy Certifictae (BDEC) to narzędzie służące przygotowaniu i wystawieniu świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Prace nad narzędziem trwają - niestety wciąż nie ma ostatecznej wersji metodologii sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Filozofia działania programu jest zbliżona zarówno do BDEA jak i BDEE. Użytkownik płacić będzie tylko za wygenerowane świadectwa. Ponadto połączenie wersji online i offline umożliwi ciągła aktualizację oprogramowania i szybką reakcję na zmiany prawne. BDEC jest również częścią Port@lu BuildDesk i dostęp do programu znajduje się zarówno na stronie portal.builddesk.pl jak i www.builddesk.pl.

Ponadto wygląd i sposób nawigacji programu pozwoli właścicielom domu sprawdzić, tzw. promesę certyfikatu, czyli przewidywaną wartość współczynnika Ep. Pozwoli to nie tylko na częściowa weryfikacje, ale również na poprawę efektywności energetycznej domu, jeszcze w fazie projektu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Builddesk Energy Software
BuildDesk Energy Software to narzędzia informatyczne wspierające procesy związane z doradztwem energetycznym. Innowacyjne podejście płatności za użycie, oraz ciągła aktualizacja pozwalają na dynamiczny rozwój i dostosowanie narzędzi do potrzeb ich użytkowników.
Port@l BuildDesk jako platforma komunikacji pozwala na ciągły kontakt z użytkownikami i dostarczanie im na bieżąco najnowszych aktualizacji i informacji zarówno na temat narzędzi jak i współpracy z BuildDesk.
BuildDesk Energy Software to oszczędność czasu i pieniędzy - nie tylko własnych, ale także  naszych klientów.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: BuildDesk

Polecamy Ci również

Zobacz także