BUDMA 2011

BUDMA 2011

W dniach 11-14 stycznia 2011 roku branża budowlana już po raz dwudziesty spotka się w Poznaniu na Budmie.

Największe targi budowlane w tej części Europy co roku gromadzą liderów rynku, uznane marki oraz firmy inwestujące w innowacyjność i dynamiczny rozwój.

Tematem przewodnim Budmy 2011 jest „Zrównoważone budownictwo – Inwestycja w przyszłość”. Nowoczesne, energooszczędne materiały oraz technologie izolacji cieplnej stanowić będą jeden z głównych wątków ekspozycji specjalnych, przede wszystkim przestrzeni BudShow i Budownictwo pasywne. Po raz pierwszy na targach Budma tak kompleksowo przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania do ogrzewania domów energii ze źródeł odnawialnych. Swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz urządzeń wykorzystujących energię geotermalną.

BUDMA 2011 - zdjęcie 1

Targom Budma 2011 towarzyszyć będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Obok kilkudziesięciu specjalistycznych konferencji tematycznych (m.in. Debata na temat zrównoważonego budownictwa, Dzień Architektury, Dzień Urbanistyki, Dzień Inżyniera Budownictwa, Kongres Dekarzy Polskich) odbędzie się także wiele prezentacji, warsztatów i pokazów na przestrzeniach specjalnych. Jak co roku zwiedzający targi będą mogli obejrzeć cieszące się dużym zainteresowaniem pokazy sztuki dekarskiej, ciesielskiej i glazurniczej w wykonaniu mistrzów zawodu.

Wzbogacony zostanie zakres ekspozycji. Tematyka targów obejmować będzie wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej – od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Dwudziesta edycja Budmy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców. W porównaniu z ubiegłym rokiem wielkość zamówionej powierzchni jest większa o 20%. Jubileusz zachęcił do udziału liczne firmy, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na targach. Wśród wystawców będą także firmy zagraniczne. Swoje wystąpienia przygotowują m.in. firmy z Białorusi, Chin, Finlandii, Francji, Hiszpanii i Rumunii.

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się ekspozycja stolarki otworowej. Swoimi produktami pochwalą się najważniejsi producenci okien, m.in. Fakro, Okpol, Pozbud i Rotofrank. Udział w targach potwierdzili już także czołowi producenci drzwi, m .in. firmy Classen, DRE, Polskone, Porta. Specjalnie dla branży stolarki otworowej już po raz drugi podczas Budmy odbędą się organizowane w cyklu dwuletnim Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech.

Po raz szósty w ramach Budmy odbędzie się CBS Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i Spa, będące największymi w Polsce targami poświęconymi branży budownictwa sportowego. W ramach CBS swoje produkty i najnowsze osiągnięcia materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne zaprezentują producenci i dystrybutorzy z sektora budownictwa sportowego i rekreacyjnego oraz producenci materiałów, wyposażenia i technologii stosowanych w obiektach sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, wellness i spa.

Więcej informacji

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także