Budma 2010

Budma 2010

Tematem przewodnim najbliższej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w dniach 19-22 stycznia 2010 r. w Poznaniu, będzie „Zrównoważone budownictwo”.

Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień we wszystkich dziedzinach działalności człowieka i funkcjonowania gospodarki. Odpowiedzią na tę tendencję będzie hasło przewodnie dziewiętnastej edycji targów BUDMA: „Zrównoważone budownictwo – ekonomia, ekologia, człowiek”. W tym samym czasie na terenie poznańskich targów odbędą się również Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ oraz Centrum Budownictwa Sportowego – Sport, Rekreacja, Wellness & SPA.

Budma 2010

„Zrównoważone budownictwo” to świadome kierowanie się zasadami ekonomii, ekologii i ergonomii w budownictwie, mające na celu optymalizację sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowanie skutków oddziaływania na środowisko naturalne. Istotne przy tym jest wykorzystanie zrównoważonych materiałów, tj. surowców bezpiecznych i przyjaznych zarówno dla środowiska, jak i człowieka, których zadaniem jest redukcja hałasu, zakłóceń i odpadów. Ponadto materiały muszą być biodegradowalne lub nadawać się do ponownego wykorzystania po rozbiórce.

Kompletna oferta
Podczas najbliższej Budmy rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego uzupełnione zostaną o ofertę obejmującą pozostałe sektory budownictwa. Ekspozycja będzie podzielona na  następujące segmenty:

  • budownictwo mieszkaniowe, infrastruktury społecznej i użyteczności publicznej – fundamenty, ściany, izolacje, okna, drzwi, dachy, drewno, kamień, chemia, narzędzia,
  • budownictwo przemysłowe – posadzki, konstrukcje stalowe, hale,
  • budownictwo drogowe – projektowanie, geotechnika, kruszywa, nawierzchnie, infrastruktura drogowa.

targi BudmaOrganizatorzy zapraszają do udziału w seminariach, konferencjach i wydarzeniach specjalnych w ramach Dnia Inżyniera Budownictwa, Dnia Architektury, Dnia Urbanisty, Dnia Dekarza. Na szczególną uwagę zasługują również: projekt BudShow – budowa modelowego domu, prezentacja ofert firm prezentujących rozwiązania dla budownictwa pasywnego oraz Wioska Domów Drewnianych.

Dzień Inżyniera Budownictwa (19.01.) odbywający się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Podczas tej konferencji mowa będzie o przyjaznych środowisku technologiach i inwestycjach drogowych oraz kosztach inwestycji drogowych realizowanych w ramach budownictwa zrównoważonego. Pierwszego dnia targów odbędzie się również debata środowiska budowlanego organizowana przy współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej na temat polityki zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Udział w debacie zapowiedzieli posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury. Wraz z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa i Instytutem Badawczym Dróg i Mostów Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują także seminarium poświęcone infrastrukturze kolejowej. 

BudShow - wybudowany zostanie modelowy dom spełniający wymogi zrównoważonego budownictwa, czyli ekologiczny, ergonomiczny, ekonomiczny, energooszczędny, zasilany energią odnawialną, niezanieczyszczający otoczenia i gwarantujący domownikom komfortowy wypoczynek i zdrowe warunki życia. Formuła BudShow umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę prezentowania produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie, obserwację na żywo procesu powstawania domu, zapoznanie się z produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją oraz ocenę gotowej do zamieszkania części budynku.
Zalety budowy domów zgodnej z ideą zrównoważonego budownictwa technologii prezentowane będą w ramach specjalnej ekspozycji firm oferujących materiały i technologie stosowane w budownictwie pasywnym oraz dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum Budownictwa Pasywnego. Podczas forum przedstawione zostaną udane realizacje budynków wykonanych w tej technologii w różnych krajach Europy oraz jej techniczne uwarunkowania. Omówione zostaną także sposoby finansowego wspierania budownictwa pasywnego. Projekt „Budownictwo Pasywne" Międzynarodowe Targi Poznańskie realizują wraz z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego.

Wioska Domów Drewnianych - na głównym placu targów staną domy z drewna wybudowane w różnych technologiach. Pod patronatem Stowarzyszenia Domów Drewnianych powstanie np. dom modelowy w technice szkieletowej. 

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także