Bezpieczna izolacja rur

Bezpieczna izolacja rur

ognioodporne izolacje rurWydzielające się podczas pożaru dym oraz toksyczne gazy mogą być bardzo niebezpieczne, zarówno dla ludzkiego życia i zdrowia, jak i dla delikatnych urządzeń.

Izolacja NH/Armaflex firmy Armacell, charakteryzująca się zminimalizowaną emisją szkodliwych substancji podczas spalania, daje nam gwarancje, że nawet podczas pożaru nie będzie ona dodatkowym źródłem zagrożenia. Wbrew powszechnie panującej opinii, to nie ogień stanowi największe zagrożenie podczas pożaru. O wiele bardziej niebezpieczne są dym oraz toksyczne substancje wydzielające się podczas procesu spalania tworzyw sztucznych. Są one szczególnie niebezpieczne w pomieszczeniach o zwiększonych wymaganiach co do bezpieczeństwa, jak choćby w laboratoriach, środkach transportu publicznego czy też wszędzie tam gdzie znajduje się drogi i delikatny sprzęt elektroniczny. Z myślą o takich właśnie miejscach opracowano izolację, która nie tylko wydziela minimalne ilości dymu i toksycznych gazów, ale zachowuje jednocześnie wszystkie zalety elastycznych izolacji kauczukowych.

izolacje rurWszechstronność i bezpieczeństwo

NH/Armaflex jest elastyczną izolacją wykonaną na bazie kauczuku syntetycznego, która została stworzona z myślą o pomieszczeniach wymagających specjalnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa pożarowego. Nie zawiera ona halogenów, czyli pierwiastków takich jak chlor, fluor, brom czy jod, dzięki czemu podczas spalania nie wydziela ona toksycznych substancji mogących być zagrożeniem dla ludzi oraz delikatnego sprzętu. Sprawia to, że doskonale nadaje się ona do zastosowania w pomieszczeniach z komputerami i innymi urządzeniami elektronicznymi, w laboratoriach, pomieszczeniach „czystych”, na statkach, w instalacjach chemicznych, petrochemicznych i farmaceutycznych oraz w środkach transportu publicznego (takich jak na przykład wagony kolejowe). Czystość materiału, z którego wykonano NH/Armaflex potwierdza badanie przeprowadzone zgodnie ze zharmonizowaną normą europejską PN-EN 14304, gdzie otrzymał on bardzo dobrą ocenę CL 80. Izolacja NH/Armaflex posiada klasyfikację ogniową B2, co oznacza, że materiał, z którego została wykonana, jest materiałem samogasnącym, dzięki czemu nie sprzyja on dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, co zostało potwierdzone badaniami ITB zgodnymi z normą PN-B-02873. Dodatkowo, izolacja ta posiada militarne certyfikaty NATO i MED, co świadczy o jej najwyższej jakości. Istotną rzeczą jest również fakt, że dzięki swojej bardzo szerokiej tolerancji temperaturowej (w zakresie od -50 do aż 110 stopni Celsjusza), NH/Armaflex jest izolacją, którą z powodzeniem można stosować zarówno w przypadku instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych, jak i w ogrzewnictwie.

bezpieczne izolacje rurizolacja rur do instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych

Oczywiście, poza swoimi wyjątkowymi właściwościami, NH/Armaflex charakteryzuje się również doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Dzięki niskiej przewodności ciepła (lambda równa 0,040 W/(m•K) w temperaturze 0 stopni Celsjusza) izolacja ta doskonale zapobiega wymianie energii pomiędzy rurą a otoczeniem. Dodatkowo, wysoki współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej (powyżej 2000) oraz zamknięta struktura komórkowa zapobiegają kondensacji wilgoci na powierzchni instalacji. Co więcej zachowuje swoją elastyczność nawet w niskich temperaturach, co nie tylko ułatwia montaż izolacji nawet w przypadku skomplikowanych instalacji, ale również zapobiega jej późniejszej degradacji.
Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa ludzi i sprzętu powinno być zawsze sprawą najwyższej wagi. Dlatego też inżynierzy opracowali izolację, która pozwoli nie tylko zminimalizować straty energii, ale dzięki obniżonej emisji dymu i toksyn podczas spalania, zapewni nam poczucie bezpieczeństwa.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Armacell

Polecamy Ci również

Zobacz także