BauderPIR FA Termoizolacja spadkowa

0
BauderPIR FA Termoizolacja spadkowa

Przedstawiamy system termoizolacji BauderPIR FA płyty spadkowe, który pozwala na szybkie i poprawne wykonanie izolacji dachów płaskich.

Coraz większa presja czasowa i większe tempo wznoszenia budynków wymagają od producentów, handlowców i wykonawców zwiększonej elastyczności i szybkich rozwiązań. Z tego powodu zaprojektowaliśmy wysokowartościowy system termoizolacji BauderPIR FA płyty spadkowe z innowacyjnym rozwiązaniem koszowym i grzbietowym - prosty i szybki montaż oraz krótki czas dostawy, ewentualnie łatwiejsze składowanie. BauderPIR FA płyty spadkowe z nachyleniem 2% zapewniają skuteczny odpływ wody do wpustów dachowych i dzięki lepszemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (λ 0,022 W/[m·K]) umożliwiają zmniejszenie wysokości układu warstw.

Przynależne koszowe elementy wypełniające BauderPIR KFS oraz grzbietowe elementy wypełniające BauderPIR GFS stanowią znaczące uproszczenie przy układaniu w obszarze koszowym i grzbietowym. Zasadniczo dachy płaskie muszą być wykonywane ze spadkiem, ponieważ zastoiny wodne mogą powodować występowanie szkód. Firma Bauder stworzyła system termoizolacji spadkowej dla różnych wariantów dachowych i warunków panujących na budowie.

Wysokowartościowa termoizolacja ze sztywnej pianki poliuretanowej nadawała się do tego najbardziej. W zakresie termoizolacji spadkowej dla konkretnego obiektu firma Bauder oferuje sprawdzone od wielu lat rozwiązania w postaci płyt spadkowych BauderPIR T, jak również wytrzymałych na ściskanie, zapewniających szczelne wykonanie płyt BauderPIR KOMPAKT, które są produkowane indywidualnie na zamówienie.

Płyty spadkowe BauderPIR FA stanowią wysokowartościową, standardową termoizolację spadkową, składającą się z płyt spadkowych powlekanych aluminium ze współczynnikiem przewodzenia ciepła λ 0,022W/(m·K). Przynależne do systemu koszowe lub grzbietowe elementy wypełniające (BauderPIR KFS lub BauderPIR GFS) z jednej strony upraszczają montaż w obszarze koszowym i grzbietowym, a z drugiej strony zasadniczo redukują straty materiałowe. Tylko osiem różnych rodzajów płyt spadkowych jest potrzebnych do wykonania jednowarstwowego układu spadków od 30 mm do 230 mm o możliwej długości 9,60 m. Dodatkowo w razie potrzeby spadki mogą zostać poszerzone do długości 10,80 m poprzez zastosowanie szczególnie niskiej, specjalnej płyty (spadki od 5 do 30 mm).

Płyty spadkowe BauderPIR FA charakteryzują się standardowymi formatami, które są produkowane w celu składowania na magazynie, przez co w każdym momencie mogą być szybko dostępne. Płyty spadkowe BauderPIR FA nadają się dla układów warstw z pokryciem z pap bitumicznych, jak również dla układów warstw z pokryciem z folii dachowych.

Zalety nowej termoizolacji spadkowej BauderPIR FA płyty spadkowe:

  • standaryzowane płyty spadkowe, zapewniające minimalny czas dostawy dzięki gromadzeniu zapasów przez hurtownie
  • wydajne rozwiązanie koszowe i grzbietowe
  • współczynnik przewodzenia ciepła λ 0,022 W/(m·K)
  • wysoka izolacyjność przy niewielkiej wysokości układu
  • wysoka wytrzymałość na ściskanie
  • zoptymalizowana wierzchnia warstwa z przeciwodblaskową powierzchnią oraz ułatwiającym montaż nadrukiem
  • sprawdzona, stabilna wymiarowo wysokowartościowa termoizolacja.

BauderPIR FA Termoizolacja spadkowa - zdjęcie 3
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także