BauderKARAT Air+ Papa wierzchniego krycia redukująca zanieczyszczenie powietrza

0
BauderKARAT Air+  Papa wierzchniego krycia redukująca zanieczyszczenie powietrza

 

BauderKARAT Air+ 
Dla lepszej jakości powietrza w miastach

Wskutek zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez pojazdy, samoloty, statki i produkcję przemysłową przekraczane są dopuszczalne wartości graniczne, szczególnie w aglomeracjach i wielkich miastach. Decydującym wskaźnikiem zawartości szkodliwy­ch substancji jest grupa tlenków azotu (NOx). Nowa wysokowartościowa bitumiczna papa wierzchniego krycia BauderKARAT Air+ przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

Mniej tlenku azotu (NOx) w powietrzu i mniej ozonu oznacza mniejsze zanieczyszczenie powietrza, odpoczynek dla dróg oddechowych, pozytywny efekt dla astmatyków, zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka płuc i mniej drobnych pyłów.

Oprócz tych korzyści dla ludzi, takie środki kom­pensacyjne prowadzą również do regeneracji świata zwierząt i środowiska (w szczególności zniszczony­ch przez kwaśne deszcze lasów). „Tak“ dla papy BauderKARAT Air+ oznacza „tak“ dla własnego zdrowia i zaangażowanie się na rzecz zwierząt i środowiska.

 
Fakty na temat papy BauderKARAT Air+

  • redukuje szkodliwe tlenki azotu w powietrzu i powstrzymuje wytwarzanie ozonu
  • 100 m² papy BauderKARAT Air+ neutralizuje roczne zanieczyszczenie emitowane przez samochód oso­bowy (Euro 5 przy przebiegu rocznym 12.000 km)
  • bezpośrednie zastosowanie substancji czynnych na posypce łupkowej zapewnia najwyższy stopień skuteczności
  • skuteczność substancji czynnych nie zmienia się nawet po 10 latach
  • idealny dla dachów z fotowoltaiką dzięki lepszemu promieniowaniu zwrotnemu wskutek zastosowania biało-szarej posypki łupkowej

 
BauderKARAT Air+ 
Funkcja oczyszczania powietrza 

 

Etap 1 | Cząsteczki tlenku azotu (NOx)

Wskutek rosnącej emisji spalin z pojazdów komunika­cyjnych i produkcji przemysłowej, w otaczających nas warstwach powietrza znajdują się cząsteczki tlenku azotu (NOx). Na posypce łupkowej papy BauderKARAT Air+ znajduje się specjalnie opracowana, opatentowa­na warstwa substancji czynnej.

 

BauderKARAT Air+  Papa wierzchniego krycia redukująca zanieczyszczenie powietrza - zdjęcie 2

 

Etap 2 | Proces fotokatalityczny

Pod wpływem działania światła słonecznego na powłoce papy zostaje zapoczątkowany proces foto­katalityczny, który przekształca szkodliwe chemiczne połączenia tlenków azotu w połączenia nieszkodliwe – zanieczyszczenia zostają zneutralizowane.

 

BauderKARAT Air+  Papa wierzchniego krycia redukująca zanieczyszczenie powietrza - zdjęcie 3

Etap 3 | Oczyszczone powietrze

Na papie nie pozostają żadne szkodliwe pozostałości. Także woda z takich dachów może być bez wahania używana dalej do podlewania itp. Ważnym dla tego procesu jest to, że papa pozostaje czysta i także to, że substancja czynna może reagować z promienia­mi słonecznymi i otaczającym powietrzem. Dlatego wyposażyliśmy papę w hydrofilowe wykończenie i zalecamy jej stosowanie na dachach z minimalnym nachyleniem 2 %.

 

BauderKARAT Air+  Papa wierzchniego krycia redukująca zanieczyszczenie powietrza - zdjęcie 4

 

Oceń artykuł
5,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także