BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją

0
BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją

Nowa termoizolacja dachowa BauderECO składa się w dużej mierze z materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu: bez udziału drewna, ekologicznie i z najlepszą izolacyjnością (λ 0,023/0,024).

BauderECO S. Nowa termoizolacja dachowa.

BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją - zdjęcie 1

Od ponad 40 lat ekonomiczne termoizolacyjne elementy nakrokwiowe firmy Bauder potwierdziły swoją wartość miliony razy.

W przypadku stosowania tej metody, termoizolacja stanowi jednolitą powłokę na całej połaci dachowej. Konstrukcja dachu znajduje się wówczas pod termoizolacją, a więc w ciepłym i suchym obszarze. Lekkie i poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro i wpust dookoła płyt są wytrzymałe na ściskanie i można po nich chodzić. W jednym cyklu roboczym możliwe jest zamontowanie termoizolacji i drugiej warstwy odprowadzającej wodę.

Warstwa kryjąca

Specjalna tkanina składa się z czystego odmi­anowo rodzaju włókniny PP, która po wykorzy­staniu może być poddana recyklingowi. Specjalna powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa - umożliwia bezpieczne chodzenie, nawet przy występującej wilgoci.

Praktyczna kratka do przycinania

Nadrukowana kratka o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.

Rdzeń izolacyjny

Rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z produkcji). Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Powłoka

Dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana jest z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym.

Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe

Ekonomiczne i przyjazne w użytkowaniu. Zapewniają sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się odporna na przepływ wsteczny oraz staje się wiatroszczelna. Skleje­nie zakładów następuje zgodnie z zasadą klej w kleju, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo.

BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją - zdjęcie 2

BauderECO F. Gdy biomasa staje się termoizolacją.

Z nowo opracowaną termoizolacją BauderECO F ustanawiamy nowe standardy w dziedzinie długotrwałej izolacji na dachach płaskich.

BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją - zdjęcie 3

Rdzeń izolacyjny

Rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa takie jak łodygi i liście roślin, wymłócone kolby kukurydzy ) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z piłowania i przemiału, które powstają podczas produkcji naszych materiałów termoizolacyjnych). Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Warstwa kryjąca

Dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana jest z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym

Frez dookoła płyty

Frez dookoła płyty zapewnia brak mostków termicznych. Dotyczy to także układów jednowarstwowych.

BauderECO. Gdy biomasa staje się termoizolacją - zdjęcie 4

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także