Asortyment do budowy ścian

W roku 2009 firma Wienerberger wprowadziła na polski rynek aż cztery, nowe, wysokozaawansowane technologicznie produkty Porotherm przeznaczone do budowy zewnętrznych ścian nośnych niewymagających docieplenia.

Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom idea domów energooszczędnych będzie zarówno dla inwestorów, jak i dla wykonawców jeszcze bardziej korzystna ekonomicznie, łatwiejsza i szybsza w realizacji.

Z początkiem roku 2009 oferta produktów Porotherm przeznaczonych do budowy ścian jednowarstwowych została wzbogacona o dwa innowacyjne wyroby z linii Si oraz nowy, nie stosowany dotychczas w Polsce, system Porotherm Profi.

Ciepłe pustaki
Porotherm Si to gama produktów o zwiększonej liczbie porów i drążeń oraz znacznie cieńszych ściankach w porównaniu z systemem tradycyjnym, osiągająca bardzo korzystne parametry współczynnika przenikania ciepła. Reprezentują ją Porotherm 44 Si - nagrodzony Złotym Medalem na Międzynardowych Targach Poznańskich targach BUDMA 2009 - który pozwala na wybudowanie ściany zewnętrznej o współczynniku U = 0,26 W/(m²·K) i Porotherm 38 Si umożliwiający dla gotowego muru uzyskanie współczynnika U = 0,29 W/(m²·K).

Asortyment do budowy ścian - zdjęcie 1Asortyment do budowy ścian - zdjęcie 2Asortyment do budowy ścian - zdjęcie 3

Racjonalne budowanie
Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie klientów możliwościami budowania w technologii jednowarstwowej oraz oczekiwania odnośnie usprawnienia i tym samym przyspieszenia prac budowlanych jest wprowadzenie do asortymentu nowatorskiego na rynku ceramiki budowlanej rozwiązania, jakim jest system Porotherm Profi. W systemie Porotherm Profi szlifowane pustaki ceramiczne Porotherm są murowane na specjalną, cienką (ok. 1 mm) spoinę. Budowanie tą metodą jest korzystne ekonomicznie z uwagi na mniejszą pracochłonność wykonania, niższe zużycie zaprawy oraz zmniejszenie ilość utrzymywanego na budowie sprzętu. Z pustaków Porotherm Profi możliwe jest wykonanie ścian wszystkich rodzajów.

Asortyment do budowy ścian - zdjęcie 4Asortyment do budowy ścian - zdjęcie 5Asortyment do budowy ścian - zdjęcie 6

Ściany jednowarstwowe budowane z pustaków poryzowanych Porotherm charakteryzuje doskonała izolacyjność termiczna, trwałość, wytrzymałość i odporność ogniowa. Dzięki naturalnemu pochodzeniu cegieł w budynkach tworzy się przyjazny człowiekowi, zdrowy mikroklimat, natomiast możliwość użycia materiałów jednego producenta do stworzenia konstrukcji całego domu pozwala widocznie oszczędzić czas i pieniądze.

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Wienerberger

Polecamy Ci również

Zobacz także