Aplikacje natryskowych pianek poliuretanowych - podsumowanie

Aplikacje natryskowych pianek poliuretanowych - podsumowanie

W dniach 10 i 11 października 2013 roku w hotelu „Rezydencja” w Piekarach Śląskich, odbył się trzeci etap szkoleń, w ramach cyklu „Aplikacje natryskowych pianek poliuretanowych – kompendium”.

Organizatorami wydarzenia były firmy: Basf Poliuretany Polska Sp. z o.o., Huntsman (Poland) Sp. z o.o., Kumibex Sp. z o.o., Polychem Systems Sp. z o.o., oraz dystrybutor Quadrant w Polsce – firma Purtech.

szkolenie w hotelu Rezydencja

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 10.20 od przywitania blisko 70 uczestników szkolenia, którymi byli zarówno członkowie dużych firmy działających w termoizolacji, jak również nowe osoby, które dopiero planują wejście w business. Pierwszy wykład „Omówienie 6 głównych grzechów systemów FAST SET dotyczących materiałów” poprowadził Pan Piotr Grześkowiak (Polychem Systems). Wykład poświęcony tematyce „5 głównych grzechów systemów FAST SET dotyczących sprzętu” oraz „Interpretacja wskazań manometrów jako wstępna analiza błędów w aplikacjach” poprowadził Pan Łukasz Pasek (Kumibex). Na specjalną prośbę uczestników szkolenia, plan prezentacji został poszerzony o ogólna prezentację podziału maszyn typu reactor. Po krótkiej przerwie Pan Adam Gąsiorowski (Quadrant) przedstawił prezentację na temat „Rozwiązywania typowych problemów podczas aplikacji”.

prezentacjawykłady podczas szkolenia

Ostatnie dwa wykłady, które odbyły się po przerwie obiadowej, poprowadził pan Jan Marcinkowski (BASF) „Proces zapewniania jakości przy natryskach pianki poliuretanowej” oraz pan Sławomir Wysocki (Huntsman) „Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas natrysku pianki”.

Każdy z uczestników, którzy aktywnie brali udział w wykładach pierwszego dnia, był w stanie poprawnie zdiagnozować i rozwiązać problem z np. rozregulowaniem ciśnień na manometrach, zapienianiem głowic natryskowych, błędem E-24, kurczeniem się piany, słabym przyrostem piany, słabą adhezją piany, i in.

Pierwszego dnia została rozlosowana nagroda (której sponsorami byli organizatorzy), którym były dwa miesięczne dostępy do bazy zapytań ofertowych o termoizolację w ramach platformy B2B na stronie kumibex.pl.

Dzień drugi rozpoczął się zebraniem opinii na temat organizowanego szkolenia, na podstawie których organizatorzy mogą w przyszłości wprowadzać zmiany, tak by najtrafniej wpisać się w oczekiwania uczestników. Następnie każdy mógł przystąpić do egzaminu teoretycznego, który zawierał 10 pytań odnoszących się do całości prezentacji.

zajęcia praktycznećwiczenia praktyczne

Cześć praktyczna, była bardzo solidnie przygotowana: 2 reaktory z osprzętem wyposażone we własne źródło zasilania (agregat prądotwórczy), w tym zintegrowane urządzenie Graco E-30i. W pierwszym etapie każdy z uczestników mógł wykonać dowolną aplikację piany poliuretanowej otwartokomórkowej zarówno firmy Quadrant, lub Polychem Systems. To zadanie było szczególnie istotne dla firm, które zamierzają dopiero wejść w branże izolacji natryskowych poliuretanem. W części drugiej, uczestnicy szkolenia mogli podejść do egzaminu praktycznego, który polegał na natryśnięciu piany zamkniętokomórkowej firmy BASF (Elastospray 1622/25) w trzech warstwach izolacji o grubości 3 cm + tolerancja. Aplikację można było dokonać na powierzchni poziomej, lub przejściu ściana-podłoga.

aplikacja natryskowej pianki poliuretanowejaplikacja natryskowej pianki poliuretanowej - ćwiczenia

Całość została zakończona uroczystym obiadem.

Spotkania w ramach tzw. Akademii Kumibex, to warsztaty organizowane przez największe firmy w sektorze dostawców surowców i wykonawców izolacji natryskowych poliuretanem. Całe szkolenie zostało podzielone na cztery części:

  • ZIMA – przygotowanie się do aplikacji natryskowych (7-8.02.2013 r.)
  • WIOSNA – praktyczne porady w zakresie aplikacji (9-10.05.2013 r.)
  • LATO – rozwiązywanie problemów w czasie aplikacji (10-11.10.2013 r.)
  • JESIEŃ – serwis – zrób to sam (12-13.12.2013 r.)

Dostęp do materiałów ze szkoleń:
www.kumibex.pl/akademia-kumibex  

Dostęp do platformy B2b:
www.kumibex.pl/b2b

Najbliższe szkolenie (12-13.12.2013 r.):
www.kumibex.pl/akademia-kumibex/192

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Kumibex

Polecamy Ci również

Zobacz także